NASTROJE i NAS TROJE – przeboje ponad czasem – fotoreportaż

31 stycznia 2022

Różne gatunki muzyki w wykonaniu znakomitych artystów usłyszeli w sobotę 29-stycznia goście Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Największe przeboje zaprezentowało muzyczne małżeństwo – ANNA I ROMUALD SPYCHALSCY, podbijające (solo i w duecie) od dziesięciu lat polskie i zagraniczne estrady koncertowe. Anna jest wokalistką o wspaniałych walorach głosowych i specjalizuje się w interpretacjach musicalowych songów oraz evergreenów światowej muzyki pop, zaś Romuald dysponujący pięknym wyszkolonym w stylu belcanto tenorem, śpiewa nie tylko arie i duety operowe oraz operetkowe, czy też słynne pieśni neapolitańskie, ale również współczesne piosenki wymagające głosu o szerokiej skali. Odmienne klimaty wprowadził do koncertu saksofonista ADAM WOJTASIK grający niepowtarzalnym, uduchowionym dźwiękiem każdą muzykę, a przede wszystkim przeboje „złotej ery swingu”.
Solistom towarzyszył MARCIN JANISZEWSKI, pianista i akordeonista poruszający się z równą swobodą po obszarach muzyki klasycznej, co jazzowej i rozrywkowej, znakomity instrumentalista klawiszowy, aranżer i nauczyciel sztuki improwizacji.
Usłyszeliśmy m.in.: „I will always love You”, „My way”, „Hallelujah”, „Vivo per lei”, „Volare”…
Artyści, nadając utworom nowe magiczne brzmienia, zaczarowali antonińską publiczność, która nagrodziła ich owacjami na stojąco.

Foto Piotr Żurawski.