Przygotowania do obchodów 200-lecia Pałacu Radziwiłłów w Antoninie w toku

7 sierpnia 2023
Obchody 200-lecia Pałacu Myśliwskiego Księcia Antoniego Radziwiłła w Antoninie blisko coraz bliżej.
Ale zanim to nastąpi mnóstwo pracy i wdrażania pomysłów przed Komitetem Organizacyjnym oraz innymi osobami i podmiotami zaangażowanymi w realizację tego przedsięwzięcia.
W piątek, 4-go sierpnia, członkowie Komitetu spotkali się po raz trzeci, aby w zacnym gronie poczynić kolejne ustalenia.
– Podczas trzeciego spotkania zebraliśmy już wszystkie pomysły, które ubraliśmy już w realne ramy organizacyjne i finansowe i zamknęliśmy listę wydarzeń, które będą uświetniały to 200-lecie Pałacu w liczbie 20. To bardzo ważne wydarzenia kulturalne, ale też społeczno-kulturalne – powiedział Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu..
– W tej chwili dzielimy organizację poszczególnych rzeczy na jednostki, stowarzyszenia, fundacje naszych Przyjaciół. Będziemy to też dzielili na finansowania różnych samorządów. Szykujemy też wnioski do Ministerstwa Kultury, żeby te projekty były dofinansowane i powoli będziemy zaczynali realizację programu jubileuszowego obchodów – dodał dyrektor Centrum Kultury i Sztuki.
Wydarzenia jubileuszowe mają być rozciągnięte na cały 2024 rok, ale już wiadomo, że w grudniu 2023 będzie miał miejsce prolog do całości.