„Psiwitanie lata” – fotorelacja

10 czerwca 2018

„To była piękna inicjatywa” – przyznali organizatorzy imprezy charytatywnej, która w minioną niedzielę odbyła się na placu przy Centrum Kultury i Sztuki. Dzięki ludziom dobrego serca i miłośnikom zwierząt zebrano ponad sześć i pół tysiąca złotych.

To była pierwsza plenerowa impreza Fundacji BLIŻEJ DOMU, opiekującej się kaliskim PSIEROCIŃCEM. Było mnóstwo cudownych psiaków, przepyszne wypieki, góra darów dla czteronogów, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz gorąca licytacja, którą poprowadziła Karolina Romke. Zgromadzono dokładnie 6594,43 zł, które zostanie wykorzystane na utrzymanie podopiecznych Psierocińca.
Misją i celem Fundacji BLIŻEJ DOMU jest ochrona zwierząt, w szczególności bezdomnych psów, porzuconych lub niewłaściwie traktowanych. PSIEROCINIEC zaś to ratunek dla psów schroniskowych, które przez kilka lat były bywalcami Boksu Eksperymentalnego. Psy mogły tam zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne i uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych razem z innymi psami. Były wtedy naprawdę szczęśliwe… W organizację zabaw, warsztatów, pokazów i stoisk zaangażowało się nieodpłatnie wiele osób.