SkillHill – święto kultury hip hop w Kaliszu nadciąga!!

4 października 2023

Już za chwileczkę, już za momencik, a dokładnie w niedzielę 15 października, o godzinie 18:00 na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wybrzmi muzyka hiphopowa, powstanie atmosfera undergroundu i każdy kto z nami będzie poczuje w powietrzu zapach sztuki ulicznej.

Tak właśnie ten plac będzie wyglądać podczas koncertu.

To nie będzie zwykła impreza, to doświadczenie, które niejednego zaskoczy, bo scena hip-hopowa jest jedyna w swoim rodzaju.

 

– SkillHill jest premierowym wydarzeniem. Mieliśmy takie plany już od początku 2021 roku, żeby zaprezentować siłę i moc kaliskich artystów, wykonawców muzyki hip hop i ludzi związanych z kulturą hiphopową, wtedy pandemia nam przerwała te nasze plany i wydarzenie, które wtedy już mieliśmy zaplanowane musieliśmy odwołać – powiedział podczas konferencji prasowej Dariusz Grodziński, p.o. dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. – Trochę poczekaliśmy, ale wróciło na tapetę do Centrum Kultury i Sztuki w bardzo wzmocnionym formacie, bo to nie jest sam koncert, tylko to jest wydarzenie związane z muzyką hiphopową i z całą kulturą, która wokół tego się tworzy, buduje, rozwija. Ja osobiście jestem z tego bardzo zadowolony i bardzo szczęśliwy i już się nie mogę tego wydarzenia doczekać – dodał Dariusz Grodziński.

Adam Stelmaszak jeden z organizatorów SkillHill powiedział, że to będzie to coś czego w Kaliszu jeszcze nie było.

 

Kto wystąpi?

 

Dj Emoh
Emoh to najlepszy DJ w Kaliszu! Reprezentant młodego pokolenia (21 lat) zdążył już zebrać setki tysięcy wyświetleń na swoim kanale na YouTube, TikToku oraz Instagramie. Od małego związany z muzyką, która jak mówi „Jest jedynym ratunkiem dla tego świata”. Z wykształcenia skrzypek. Występował z najlepszymi w całej polsce – to osoba która zrobiła mix i wyprodukowała bit do cypher’a oraz spina resztę artystów muzycznie.

Dj Emoh zagra swój set oraz poprowadzi muzycznie imprezę

MłodyE
MłodyE jest najbardziej utytułowanym kaliskim raperem. Do niedawna reprezentant Asfalt Records, gdzie miał okazję nagrywać z artystami kalibru O.S.T.R. Setki tysięcy wyświetleń i odsłuchań mówią same za siebie – to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej doświadczony ze wszystkich artystów na SkillHill.

MłodyE to najbardziej utytułowany kaliski raper

Mbaaaku
Mbaaaku to jeden z najbardziej zmotywowanych i aktywnych muzycznie kaliskich raperów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma dziesiątki utworów, spore wyświetlenia pod teledyskami oraz status lokalnej legendy. Mbaaaku jest jednym z organizatorów wydarzenia i spina całość pod kątem kontaktu z artystami. Współpracuje z ekipami z całej Polski, jego muzyka jest rozpoznawalna nie tylko w Kaliszu. Prywatnie entuzjasta sportów siłowych oraz wierny kibic KKS Kalisz.

Mbaaaku zagra swój pierwszy koncert po premierze nowej płyty

Huxley
Huxley jest najmłodszym artystom biorącym udział w projekcie. Reprezentuje inne oblicze rapu – cloudrap. Jest to spokojniejszy odłam tego gatunku, dlatego stanowi ciekawy kontrast do pozostałych artystów występujących na koncercie. Huxley działa na scenie od 2018 roku, nagrał wiele utworów i teledysków na kaliskiej ziemi.

Huxley reprezentuje odmienne podejście do rapu

Eber

Eber jest bestią koncertową. Słynie z tego, że daje całego siebie na koncertach i potrafi rozruszać każdą publikę. Eber to kolejny prężnie działający kaliski raper i artysta, który ma na koncie wiele klipów i dziesiątki tysięcy wyświetleń. Prężnie działa na lokalnej scenie i nie ma zamiaru odpuszczać.

Eber robi największy ogień na koncertach.

 

Zapraszamy 15-go października.

Start o godzinie 18:00.

Wstęp jest bezpłatny!