Warsztaty Musicalowe z MUSICAMP – fotorelacja

21 stycznia 2019

W tegorocznych, organizowanych po raz trzeci w CKiS warsztatach musicalowych Musicamp wzięło udział ponad czterdziestu młodych uczestnikow. Nierzadko były to osoby, które brały udział w zajęciach po raz drugi lub trzeci, co świadczy o tym, że było to dla nich ciekawe przeżycie i coś, do czego warto wracać. Biorący udział w zajęciach w trakcie trwania Musicampu przyswoili ogromną ilość wiedzy i umiejętności z zakresu tańca, aktorstwa i śpiewu, których uczyli kolejno Arkadiusz Borzdyński, Weronika Kryczka oraz Paulina Wojtowicz – doświadczeni specjaliści od musicalu.

Podczas zajęć można było między innymi poznać rozmaite style taneczne, poprawić swoją pamięć ruchową i koordynację ciała, a także wzmocnić je i rozciągnąć, pokonać nieśmiałość, rozwinąć kreatywność i umiejętność pracy w grupie, nauczyć się kontrolować emocje jak i wzbudzać je w odpowiednim momencie, wziąć udział w ćwiczeniach oddechowych i dykcyjnych, poprawić wyrazistość mówienia,czy też pracować nad śpiewem harmonicznym, poczuciem rytmu, interpretacją piosenki, brzmieniem i pulsem – a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Prowadzący podkreślają, że warsztatom towarzyszyła miła, przyjazna atmosfera – uczestnicy nie rywalizowali ze sobą, a współpracowali i pomagali sobie wzajemnie. Współpracę tę zwieńczył piątkowy występ, w którym rezultaty tygodnia intensywnych zajęć zostały zaprezentowane rodzicom i opiekunom.