31. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 31. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne w dniach 14-15 października 2023. Zapraszamy przedstawicieli zespołów śpiewaczych i tanecznych oraz kapel ludowych i solistów z Południowej Wielkopolski. Zapraszamy również osoby zainteresowane regionalną kulturą ludową i tradycyjną.

So. 14.10. godz.: 10:00
Nd. 15.10. godz.: 10:00
Bilety: 350
Warsztaty Folklorystyczne 2022

Zajęcia i wykłady poprowadzą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny, a także Anna Gałczyńska, główna specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu. W programie warsztatów, które poświęcimy przygotowaniu do Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej 2024, będą zajęcia teoretyczne i praktyczne, filmy oraz konsultacje. Warsztaty to miejsce na spotkanie osób ze środowiska folklorystycznego, rozmowy o działalności zespołów i ich finansowaniu, poszukiwaniach materiałów źródłowych i sposobach korzystania z nich, wymiana informacji i pozyskanie wiedzy o kulturze naszych przodków. Prosimy o zabranie naszego wydawnictwa „Śpiewnik kaliski. Zachęcamy Państwa licznego do uczestniczenia w Regionalnych Warsztatach Folklorystycznych.

Warsztaty są zaplanowane w Ośrodku „Mikstat Las”, Mikstat Pustkowie 22. Akredytacja za udział w Warsztatach wynosi 350 zł (z noclegiem) lub 200 zł (bez noclegu). Zapewniamy nocleg z posiłkami oraz zajęcia i materiały. Akredytację należy zapłacić: przelewem na konto CKiS (podane w stopce) z dopiskiem Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu Warsztatów. Załączoną – wypełnioną i podpisaną – kartę uczestnictwa (KARTA23) należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz lub na e-mail: a.galczynska@ckis.kalisz.pl. Koordynatorem jest Anna Gałczyńska, tel. 62 765-25-45.