33 lata Kina Centrum w Kaliszu

Kino Centrum organizuje wystawę, podczas której zaprezentowane zostaną wybrane elementy jego działalności. Wystawę otworzy wernisaż, a następnie na sali widowiskowo-kinowej odbędzie się spotkanie. Gośćmi będą twórcy kina i jego byli pracownicy. Po spotkaniu odbędzie się seans filmu "Casablanca".

[kino: So. 16.09.] Potrwa do: So. 16.09.
Bilety: Wstęp wolny

Kino Centrum w Kaliszu obchodzi  w tym roku trzydzieste trzecie urodziny. Dlatego 16 września o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy Was na oficjalne otwarcie wystawy pt. „33 lata Kina Centrum w Kaliszu”.

Treść wystawy stanowią fotografie, wycinki prasowe, oryginalne plakaty, które dokumentują dotychczasową działalność kina. Goście będą mogli dowiedzieć się więcej na temat festiwali, spotkań autorskich, czy misji edukacyjnej naszego kina.

Po wernisażu przeniesiemy się na salę widowiskowo – kinową, aby wziąć udział  w spotkaniu wspomnieniowym prowadzonym przez Karolinę Romke.

Naszymi gośćmi będą:
– Lechosław Ochocki – wieloletni dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Pełnił swoją funkcję w czasie kiedy powstawało Kino Centrum
– Mieczysław Machowicz – jeden z pierwszych pracowników kina
– Agnieszka Ferenc – była kierowniczka kina

Po spotkaniu zapraszamy do hallu, gdzie goście będą mogli dzielić się wspomnieniami przy poczęstunku.

Finałem wieczoru będzie bezpłatny pokaz filmu „Casablanca”.

Liczba miejsc ograniczona.

Zaproszenia do odbioru w kasie biletowej od 23 sierpnia w godz. 15:00-21:00.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.