Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori – koncert

Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej, który przełamuje standardy myślenia o muzyce dawnej. Zapraszamy!

[Od: So. 01.04.]
Bilety: sala widowiskowa, 70.00

Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori trasa koncertowa promująca najnowszą płytę.

Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multiinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barokową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.  Na koncercie pojawią się piosenki z pyty „Księga Emigrantów , cz.2”, która będzie miała premierę w marcu 2017. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka”,„Lokomotywa”,„Kaczka”. Nie zabraknie również znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa, jak i utworów z muzyki klasycznej.

Szorstki dźwięk instrumentów historycznych  i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila – to po prostu trzeba usłyszeć!

Wszystkie fotografie Maciej Hładki