DIKANDA – World Music koncert

A tradycyjnie w marcu zapraszamy na koncert folkowy.
Tym razem w podróż po etnicznych brzmieniach zabierze nas niesamowita DIKANDA. Przeniesiemy się w świat Orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie...

[Od: So. 16.03.]
Bilety: sala widowiskowa, 50,00

Dikanda

Zespół powstał w 1997 r. w Szczecinie. Jest to jeden z najbardziej uznanych szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music.

W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć.

Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością.

Dyskografia:

Muzyka czterech stron wschodu (2000) * Jakhana Jakhana (2002) * Usztijo (2004) * Ajotoro (2008) * Live (2010) * DIKANDA Live in Zakopane (2013) * Rassi (2013) * Devla Devla (2017)

 Ważne występy i nagrody:

         Zespół: 

www.dikanda.com

dołącz do wydarzenia na facebook: Dikanda – World Music koncert