Dzień Św. Patryka „ARíS – Rytmy Roku”. Widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne

Z okazji Dnia Św. Patryka mamy dla Państwa wyjątkowe wydarzenie - koncert muzyki celtyckiej oprawiony tradycyjnym tańcem irlandzkim, przeplatany ciekawymi opowieściami… Zapraszamy w magiczną podróż do świata Celtów z zespołem celtic fusion - Jig Reel Maniacs oraz tancerzami tańca irlandzkiego - Tuatha & Ellorien.

Nd. 17.03. godz.: 18:00
Bilety: przedsprzedaż (od 22 stycznia do 16 marca) - 70 zł,  sprzedaż (w dzień koncertu) – 90 zł

ARíS – RYTMY ROKU
MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE

Ponadczasowa, wielowymiarowa opowieść, która czaruje publiczność i przenosi ją na Zieloną Wyspę z jej tradycjami, muzyką, tańcem.
Zapraszamy do magicznego świata Celtów, dla których natura i jej coroczna odnowa wyznacza rytm obrzędom. Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz
z energetycznym stepem irlandzkim harmonijnie przeplatają się z dźwiękami fletów, skrzypiec, gitar
i perkusji. Widowisko wzbogacają ciekawostki o celtyckich wierzeniach i tradycjach.

Arís [wymowa z akcentem na drugą sylabę:
E-risz] oznacza w języku irlandzkim
od początku, od nowa
– to nawiązanie do uniwersalnego cyklu pór roku – niepowtarzalne spotkanie z celtycką kulturą prowadzone słowem, obrazem, muzyką i ruchem.
I tak jak każdy rok jest inny, tak każdy wieczór jest unikalny i tworzony specjalnie dla wyjątkowej publiczności  CKiS w Kaliszu.

Na wydarzenie zapraszają: zespół muzyczny Jig Reel Maniacs oraz grupa tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien, formacje od blisko szesnastu lat współtworzące projekty sceniczne Eachtra – Celtycka Podróżoraz Celtic fusion and dance.

Jig Reel Maniacs to trzydziestoczteroletnia formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Ich brzmienie w dwóch kluczowych słowach: Celtic fusion.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia działający od ponad osiemnastu lat. Choreografie Ellorien tworzone były przy współpracy z tancerzami spektakli tanecznych Riverdance: Lord of the Dance oraz Feet of Flames. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Bilety: przedsprzedaż (od 22 stycznia do 16 marca) – 70 zł,  sprzedaż (w dzień koncertu) – 90 zł

https://jrm-jig-reel-maniacs.pl

https://www.facebook.com/jigreelmaniacs

Dołącz do wydarzenia na Facebook:

Dzień Św. Patryka „ARíS – RYTMY ROKU”. MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE

 

 

 

Kup bilet online:

Nd. 17.03. 18:00 Kup bilet!