EWA BŁASZCZYK – RECITAL

Zapraszamy na niezwykły recital Ewy Błaszczyk. Aktorka odkrywa w nim siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami głoszącymi, że mimo przeciwności losu zawsze warto walczyć o swoje życie i nie tracić nadziei.

[Od: Nd. 13.11.]
Bilety: 60 zł do 31.10. / od 01.11. - 70

_1150979POZWÓL MI SPRÓBOWAĆ JESZCZE RAZ – recital Ewy Błaszczyk, podczas którego prezentuje publiczności piosenki napisane przez najwybitniejszych polskich i światowych artystów.  Recital adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.
W repertuarze znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego.
EWA B£ASZCZYK 2015Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków (piano, gitara i saksofon). W trakcie koncertów, nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym wsparciem służy aktorce córka – Marianna Janczarska.

Skład zespołu:
instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka
gitara i vocal: Andrzej „e-moll” Kowalczyk
saksofony: Sebastian Feliciak
oraz gitara i vocal: Marianna Janczarska

W recitalu wykorzystane zostały techniki multimedialne. Na ekranie pojawią się zbliżenia artystki i
grających muzyków filmowanych na żywo. Innym razem jest to teledysk sprzed lat, czy czarno biały obraz. Projekcje: Wojciech Drozdowicz, Anna Błaszczyk, Paweł Wilewski

blaszczyk 1„Wielkie zwycięstwo Ewy Błaszczyk polega na tym, że znane od dawna piosenki odbieramy tak, jakbyśmy słyszeli je po raz pierwszy. Są zamkniętymi historiami, (…) koralami nawlekanymi przez aktorkę. Kolejnymi częściami jej opowieści.” – pisze o najnowszym recitalu Jacek Wakar.

Łukasz Maciejewski dodaje:
„Kiedy śpiewa, wszelkie kategoryzacje tracą sens i znaczenie. Piosenka literacka, aktorska, poetycka: Ewa Błaszczyk zwycięża z konwencjami. W jej głosie, obecności scenicznej nie ma fałszu, formalnych nadwyżek, jedynie siła artystycznego, czyli ludzkiego, przesłania. Fenomen Błaszczyk mieści się poza słowem, poza definicjami. Aktorce filmowej i teatralnej, piosenkarce i działaczce, pięknej kobiecie i wspaniałemu człowiekowi wierzy się bez zastrzeżeń. To pełnoprawny spektakl.”

 

 

PARTNER PROJEKTU:

rosenthal-garbacz