Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą zaśpiewają i zagrają: zespół śpiewaczy „Lutogniewiacy” z powiatu krotoszyńskiego, solistka śpiewaczka Janina Plichta z Czempisza z gminy Brzeziny oraz trzyosobowa Kapela z Kociny w powiecie ostrowskim. Wykonawcy ci zajęli pierwsze miejsca podczas ostatniego przeglądu zespołów ludowych w podkaliskich Brzezinach i na przeglądzie wojewódzkim w Dziekanowicach. Wśród twórców ludowych swoje prace będzie prezentować Eugenia Wieczorek, frywolitkarka z Jarocina, laureatka nagrody im. Kolberga i prezes wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

[Od: Pt. 22.06.] Potrwa do: Nd. 24.06.
Bilety: WSTĘP WOLNY

Artyści z naszego regionu grają, śpiewają i zdobywają laury na kazimierskim Festiwalu od lat siedemdziesiątych XX wieku. Ostatnie nagrody zdobyli m.in. w 2013 roku Kapela „Brzeziny” i skrzypek Leon Lewandowski, a w 2009 Zespół „Kobierzanki”. Dla wszystkich sam występ na ogólnopolskiej scenie, wśród najlepszych artystów, jest wyróżnieniem i niezapomnianym przeżyciem.

Przeglądy konkursowe potrwają dwa dni 22-23 czerwca, kiedy będzie można zobaczyć i posłuchać artystów tradycyjnych z całego kraju. Sobotni wieczór przyniesie wszystkim uczestnikom i gościom Festiwalu wspólną zabawę przy scenie na kazimierskim rynku oraz na potańcówce przy muzyce kilkudziesięciu kapel w Klubie Tyndyryndy. Finał w niedzielne południe 24 czerwca.

Więcej http://www.wok.lublin.pl/index.php?item=festiwal-kapel-i-spiewakow-ludowych