Galeria w Hallu. Elżbieta Szwarc-Jarosik „Zapisane kreską, kolorem i światłem”.

Galeria w Hallu CKiS zaprasza na wystawę Elżbiety Szwarc-Jarosik „Zapisane kreską, kolorem i światłem”

[Wernisaż: Śr. 09.05.] Potrwa do: Nd. 10.06.

wernisaż 9.05.2018, godz. 18.00
wystawa czynna: 9.05.2018- 10.06.2018

Elżbieta Szwarc-Jarosik studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tam również uzyskała tytuł doktora sztuki na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Tkaniny. Do 2012 r. pracowała na stanowisku adiunkta na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym UAM w Kaliszu.
Uprawia tkaninę, malarstwo, rysunek.
Na wystawie zaprezentuje swoje najnowsze prace wykonane różnymi technikami. Będzie to zarówno malarstwo na tkaninie, ujęte w dwóch cyklach zatytułowanych „Witraże”. Zobaczymy również zestaw prac „Drzewa z duszą” wykonanych akwarelą, technikami mieszanymi i tuszem oraz cykl opowiadań o Kaliszu „Impresje kaliskie”, w którym artystka się urodziła, i do którego po latach wróciła, wykonany pastelami, tuszem i akwarelą.
„Zapraszam do mojego świata zamkniętego w obrazach – tkaninach, akwarelach i rysunkach. Emocje trwania, przemijania wrażeń spisuję wartością kreski. Cicho i spokojnie, dynamicznie lub drapieżnie w dominującej grze kolorów. Układami linii wiążę iluzję przenikających się przestrzeni, w których światło i kolor nadają znaczenie kodom języka plastyki…”
Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Francji, Jugosławii, Kolumbii, Ekwadorze, i Niemczech.