Galeria w Hallu. „Łączymy Pokolenia” 2020.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Fundacja „Z Godnością” zapraszają na wystawę fotografii wykonanych do kalendarza „Łączymy pokolenia” 2020.

[Wernisaż: Śr. 13.11.] Potrwa do: Wt. 19.11.

wystawa czynna 13.11.-19.11.2019
wernisaż 13.11.2019, godz.18.00

W 2019 roku Fundacja „Z Godnością” podjęła bardzo ważną inicjatywę, jaką jest organizacja Kampanii Żonkilowe „Pola Nadziei” na terenie miasta Kalisza i Powiatu
Kaliskiego. Jest to ogólnopolska akcja, która została zapoczątkowana w 1957 r. w Anglii. Jej celem jest wsparcie psychiczne i materialne osób umierających na choroby nowotworowe.
Zakup kalendarza wspomoże działania Fundacji. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, Fundacja będzie mogła przekazać fundusze dla kaliskiego Hospicjum Domowego „Medyk”. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na zakup specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych dla Pacjentów Hospicjum.
Hospicjum Domowe „Medyk” działa na terenie Powiatu Kaliskiego, Kalisza i okolic od 2012 r. Jego działania ukierunkowane są na poprawę, jakości życia Pacjentów w stanie terminalnym, polegają one między innymi na zapobieganiu i uśmierzaniu bólu i innych objawów somatycznych oraz łagodzeniu cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych, których doświadczają Pacjenci i ich rodziny.
W tym roku Fundacja w szczególności dziękuje Pani Paulinie Witeckiej za wykonanie fotografii oraz Pani Natalii Zawartce”–Ignaszak ze strefy artystycznej „Uciechowo” za okazane wsparcie przy tworzeniu Kalendarza „Łączymy Pokolenia” 2020, a także Podopiecznym Fundacji „Z Godnością” za wzięcie udziału w sesji fotograficznej. Dzięki tym osobom powstał piękny i wzruszający kalendarz, który jest symbolem chęci niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym, a także, jednym z podsumowań całorocznych działań Fundacji na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
Ekspozycja w Galerii w Hallu potrwa do 19 listopada.