Galerie Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. „Magia wody” Dominiki Koniecznej

„Magia Wody” Dominiki Koniecznej. Wystawa Dominiki Koniecznej zat. „Magia Wody” to fascynacja autorki naturą, sztuką intuicyjną, to eksperymentowanie z różnymi sposobami nakładania farb na płótno. Obrazy konstruowane są tak, aby były doświadczeniem, aby wzrok przeskakiwał z punktu do punktu, celowo nie wywołując prostych reakcji emocjonalnych.

[Od: So. 08.07.] Potrwa do: Nd. 30.07.
Bilety: wstęp wolny

Nie chodzi o wywoływanie wielkiego wrażenia na poziomie intelektualnym, chodzi o to, żeby się zatrzymać i wejść w interakcję z obrazem.
Moją pasją jest sztuka w wielu formach, poprzez literaturę, film, po malarstwo – mówi Dominika Konieczna, autorka prac prezentowanych na wystawie w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. – Zajmuję się tworzeniem sztuki abstrakcyjnej, ostatnio zgłębiam obszary sztuki intuicyjnej, pracuję też nad portretami oraz mandalami. Poszukuję odpowiedniej konsystencji farb, w celu uzyskania założonych efektów powstających w procesie schnięcia – dodaje artystka.
Dominika Konieczna jest absolwentką Krytyki Literackiej i Artystycznej (filologia polska) Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoje obrazy tworzyła w bardzo inspirującym artystycznie miejscu tj. w sercu Szkocji – Edynburgu, gdzie mieszkała. Prace z tego okresu to głównie akryl na papierze. Prace stworzone po powrocie do Polski to akryl na płótnie.
Inspiruję się wizjami ze stanów medytacyjnych i snów. W indyjskiej wiosce uczyłam się Jogi Snu, której stałam się instruktorem. Praktykowałam również inne formy medytacji poszerzające percepcję. W tym samym czasie malowałam obrazy. Część z nich znajduje się obecnie w prywatnej kolekcji w Londynie – opowiada autorka. – Ważną podróżą, którą odbyłam, była podróż do Peru, gdzie zaangażowałam się w działalność lokalnej organizacji artystycznej OACY w górskiej wiosce Yangas. Brałam udział w budowie i aranżacji ich siedziby. Bliskość natury i zetknięcie się z kulturą Peru miały znaczący wpływ na moje późniejsze prace.

Wystawę prac Dominiki Koniecznej zat. „Magia Wody” oglądać można w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie od 8-go do 30 lipca.

Serdecznie zapraszamy!