Genialny Charlie Chaplin – filmy i muzyka na żywo

Charles (Charlie) Chaplin - aktor, reżyser, scenarzysta, nagrodzony Oscarem kompozytor…   Zapraszamy na wieczór poświęcony talentowi artysty. Na dużym ekranie zobaczymy 3 różne aktorskie wcielenia – żołnierz, pijany gentelman i włóczęga. Do filmów zagrają doskonali muzycy z formacji CZERWIE. Usłyszymy ich własne kompozycje. Tego jeszcze u nas nie było!!!

[Od: So. 09.12.]
Bilety: przedsprzedaż od 23 października do 30 listopada  – 40 zł, sprzedaż od 01 grudnia  do 09 grudnia – 50 zł

Genialny Charlie Chaplin – filmy i muzyka na żywo

PROGRAM

„Charlie żołnierzem” – film niemy z muzyką na żywo
„Charlie w Music Hallu” – film niemy
„Brzdąc” – film niemy z muzyką na żywo

———————————————————————

CHARLIE ŻOŁNIERZEM

„Charlie Żołnierzem” (1918 )

scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin

muzyka: Czerwie

czas: 45 min 

Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?

———————————————————————————————————————————————-

CHARLIE W MUSIC-HALLU

„Charlie w Music-Hallu” (1915)

scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin

czas: 29 min

Charlie jako znudzony i bardzo pijany gentleman, Pan Zaraza, wywołuje niesłychane zamieszanie w teatrze. W sposób niezwykle uciążliwy dla widzów poszukuje odpowiedniego dla siebie miejsca, zaczepia piękne kobiety siedzące na widowni, a w końcu zasypia w swoim fotelu. Ale to nie koniec koszmarnej nocy w teatrze.

———————————————————————————————————————————————-

BRZDĄC

„Brzdąc” (1921)

scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin

muzyka: Czerwie

Czas: 50 min.

Jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i Chaplina – aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.

———————————————————————————————————————————————-

foto D. Orwat

foto D. Orwat

CZERWIE

„Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz  muzyki teatralnej i filmowej.  Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem  instrumentów i wartości  muzycznych, będący jednocześnie  fuzją wielu gatunków. Są twórcami  m.in.  muzyki  do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura.  W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów.

Zespół  skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).

Zespół występował  na wielu festiwalach europejskich  m.in. na  prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej)  na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie  (2018);  w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival  2019

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Mirek Ładoś, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów  w Polsce i Europie m.in

(Czechy , Słowacja , Węgry , Niemcy ,Holandia , Wielka Brytania )

http://czerwie.art/

www.facebook.com/czerwie

———————————————————————————————————————————————-

Bilety – przedsprzedaż do 30 listopada  – 40 zł

Sprzedaż od 01 grudnia  do 09 grudnia – 50 zł.