HAPPY FLOWER MUSIC – GRUFF

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na nowy cykl koncertów HAPPY FLOWER MUSIC
GRUFF
Bilety kasa CKiS tel. 62 76 52 552.

[Od: Pt. 29.04.]

HAPPY FLOWER MUSIC
GRUFF

I miejsce BLUES TOP 2015 w kategorii Wokalista Roku
III miejsce BLUES TOP 2015 w kategorii Instrumenty Różne
IV miejsce w kategorii Płyta Roku 2015 „Johnson’s Business”
V miejsce BLUES TOP 2015 w kategorii Gitarzysta Roku
V miejsce w kategorii Zespół Roku 2015

29 kwietnia 2016
godz. 18.00 support: kaliska formacja BROCKOOU

godz. 19.00 – koncert GRUFF

sprzedaż płyt – Art Café – po koncercie

Centrum Kultury i Sztuki W Kaliszu, ul. Łazienna 6, Sala Studio

BILETY KASA CENTRUM
Tel. 62 76 52 552

25 zł – przedsprzedaż do 15 kwietnia / 30 zł – od 16 kwietnia


HAPPY FLOWER MUSIC to przegląd najciekawszych i niekomercyjnych projektów muzycznych, powstałych z wielkiej pasji i miłości do muzyki – najpiękniejszy kwiat sceny muzycznej w Polsce! Łączenie różnych gatunków muzycznych  i niezwykle interesujące brzmienia to zapowiedź niezapomnianych muzycznych wrażeń!

Cykl zapoczątkowała krakowska formacja CHEAP TOBACCO z Natalią Kwiatkowską – I miejsce BLUES TOP 2015 w kategorii Wokalistka Roku (entuzjastycznie przyjęta przez publiczność CKiS), supportowana przez kaliski zespół Tangerine .

W drugiej odsłonie zespół GRUFF i najlepszy Wokalista Roku 2015 – Bartek Przytuła a zaproszenie na suport przyjęła kaliska formacja Brockoou.

gruffGRUFF! to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła&Kruk, po to by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień.

Brzmienie tradycyjnych, akustycznych instrumentów (gitara rezofoniczna i 12-strunowa) Tomka Kruka zmienia się nie do poznania po przepuszczeniu przez elektroniczną machinerię. Rasowy, „czarny” głos Bartka Przytuły przybiera najróżniejsze barwy, od jazzowego scatu po heavy-metalowy krzyk. Wszystko to jest zamknięte w ramy przez perkusję Maćka Kudły, który z nieziemskim refleksem i precyzją reaguje na kolegów, zaskakując co chwila nowymi rytmami.

Muzycy są laureatami wielu prestiżowych nagród, min: zwycięstwo w Polish Blues Challenge oraz wygrana w polskich eliminacjach do International Blues Challenge w Memphis, USA – najbardziej prestiżowego konkursu artystów bluesowych na świecie!

Bartek Przytuła – wokal, harmonijka, kazoo
Tomek Kruk – elektryczna gitara dobro, 12-strunowa
Maciek Kudła – perkusja

Bartek Przytuła
Wokal Bartka Przytuły przywołuje skojarzenia czarnych mistrzów bluesa, jednocześnie zadziwia skalą, umiejętnościami dopasowania do skrajnie różnych stylów, różnorodnością osiąganych barw… oraz możliwością zdalnego rozpinania damskich staników. Jego showmanskie umiejętności sprawiają, że mężczyźni oddają swoje dobytki oraz rodziny pod zastaw, tylko po to by obsypać GRUFF! pinindzmi.

Tomek Kruk
Połączenie tradycyjnej, wywodzącej się z Delty Mississippi gitarowej techniki fingerstyle z nowoczesnymi, przesterowanymi brzmieniami w grze Tomka Kruka, przenosi słuchaczy w świat, gdzie czarnoskórzy bluesmani latają statkami kosmicznymi od jednej przydrożnej knajpy do drugiej, a kulawe psy szczekają dwie oktawy niżej niż zwykle.

Maciek Kudła
Groove’y Maćka Kudły są zróżnicowane, pomysłowe, a niekiedy nawet ryzykowne, co dodaje projektowi ANIMUSZU, BRAWURY, SPLENDORU oraz TŁUSZCZU. Jego wkład w repertuar duetu Przytuła&Kruk sprawia, że spektrum muzyczne projektu poszerza się do nieskończoności: od punk, hard rock, disco, reggae, country, funk aż po jazz… nie należy pomijać faktu, że obecność twarzy Maćka znacznie poprawiła wartości estetyczne starego tandemu.

http://tomiszon.wix.com/gruff

 


BROCKOOU Kalisz

Formacja rockowa „BROCKOOU” powstała w Kaliszu pod koniec 2014 roku. Członkowie zespołu posiadają jednak wieloletnie doświadczenie w pracy scenicznej. Gatunek muzyczny wykonywany przez muzyków można określić jako konglomerat kilku stylów jednak zdecydowanie z przewagą klimatów rockowych.
Zespół komponuje i aranżuje własne kompozycje oraz czerpie z repertuaru wykonawców
określanych jako klasycy rocka.
.
.
.
Skład zespołu :
– Monica Garczewska – vocal
– Janusz Trzęsała – gitara basowa
– Jan Nowak – gitara
– Andrzej Żuberek – gitara
– Romuald Boguszewicz – perkusja