1. Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni. PIĄTEK

W pierwszym dniu festiwalu zapraszamy na wernisaż wystawy Oli Wierzbowskiej - dokumentalistki, podróżniczki i fotografki wypraw ekstremalnych, żołnierza Wojska Polskiego. Będzie też chwila o gotowaniu...

Pt. 01.03. godz.: 18:00
Bilety: wstęp wolny, 0,00

GALERIA w HOLU – godz. 18.00

OTWARCIE FESTIWALU

Wernisaż wystawy Aleksandry Wierzbowskiej – „Droga: próby zrozumienia świata”

„Wystawa prezentuje zbiór fotografii z wypraw ekstremalnych i długodystansowych, które współtworzyłam oraz dokumentowałam na przestrzeni ostatnich lat. Każdy z tych projektów był dla mnie próbą zrozumienia świata poprzez miejsca i ludzi, z którymi podróżowałam i których poznawałam po drodze.”

 

Aleksandra Wierzbowska

Dokumentalistka i podróżniczka, skupiona na fotografowaniu wypraw ekstremalnych. Założycielka studia kreatywnego Untold Stories. Żołnierz Wojska Polskiego.

Współpracowała między innymi z Sennheiser, SIGG, Aztorin, Merrell, PAJAK. Jej zdjęcie znalazło się na okładce National Geographic Polska (styczeń, 2022). Pozostałe fotografie były publikowane m.in. w Gazecie Wyborczej, Onet Podróże, Gazeta.pl, CRAG Magazine, Reykjavik Grapevine, Squamish Climbing Magazine.

Dokumentowała zimowy trawers gór Polski Łukasza Supergana oraz „Morskie Opowieści”, czyli trawers polskiego wybrzeża Mateusza Waligóry. W charakterze wspinacza oraz dokumentalisty brała udział w międzynarodowej wyprawie wspinaczkowej Project Armenia, docenionej przez Królewskie Towarzystwo Geograficzne. Efektem wyprawy było otwarcie pierwszego rejonu wspinaczkowego na dziewiczych ścianach klifów Dilijan.

Zrealizowała wiele własnych projektów podróżniczych i sportowych, takich jak m.in. zimowy rowerowy trawers Półwyspu Bałkańskiego (ponad 4,000 km) oraz długodystansowe marsze przez Islandię, Laponię i Himalaje Nepalu. Posiada 13-letnie doświadczenie wspinaczkowe zdobywane w Tatrach, Alpach, Yosemitach, na Kaukazie i w innych rejonach wspinaczkowych świata.

https://aleksandrawierzbowska.com/

https://www.linkedin.com/in/aleksandra-wierzbowska/

https://www.facebook.com/alexwierzbowska


Kamila Rachuta – „O pasji do gotowania”

Poczęstunek i lampka winka od Łącznika Kulinarnego.

Codziennie

Festiwalowe Promocje w Łączniku Kulinarnym

https://www.lacznikkulinarny.pl/

https://www.facebook.com/LacznikKulinarny


WYSTAWY 

26.02. – 03.03. Szymon Górnicki – „”Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii”

01.03. – 07.04. Aleksandra Wierzbowska – „Droga: próby zrozumienia świata”


Program i koordynacja festiwalu – Katarzyna Guzowska-Lelental

Prowadzenie – Joanna Górska

Projekt logo i animacj – Studio MIHA

https://studiomiha.pl/

https://www.facebook.com/motionstudiomiha