Jesienne konsultacje dla zespołów śpiewaczych

Jesienne konsultacje etnomuzykologiczne dla zespołów śpiewaczych organizuje na zakończenie sezonu ludowego Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Spotkania odbędą się 22 października w siedzibach zespołów.

[Od: So. 22.10.]
Jury Biesiady Folkloru 2016

Jury Biesiady Folkloru 2016

Konsultacje przeprowadzi dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, jurorka tegorocznej Biesiady Folkloru w Brzezinach, a także współautorka płyty z archiwalną muzyką tradycyjną „Melodie stamtąd” wydanej niedawno przez IS PAN i CKiS w Kaliszu.

W spotkaniach wezmą udział cztery zespoły z terenów południowej Wielkopolski. Pierwszym z nich będzie śpiewaczy mieszany zespół „Łąkocanie” w Łąkocinach k. Ostrowa Wlkp.

Łąkocanie

Łąkocanie

Następny to Zespół Folklorystyczny „Liskowianie” z Liskowa za Kaliszem. Ostatnim podmiotem konsultacji będą dwie żeńskie grupy śpiewacze „Dąbrowianki” i „Wianki” z Dąbrowy k. Jarocina, nagrodzone na Biesiadzie Folkloru 2016. Te śpiewaczki zaśpiewają także tego dnia podczas przeglądu zespołów jarocińskich, który od godz. 17.00 będzie można oglądać w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Dąbrowianki

Dąbrowianki

 

Konsultacje etnomuzykologiczne, organizowane od kilkudziesięciu lat przez CKiS w Kaliszu, to spotkania specjalistów, znawców i badaczy muzyki tradycyjnej, z praktykami, współczesnymi wykonawcami i propagatorami kultury ludowej Ziemi Kaliskiej. W czasie tych spotkań badany jest repertuar zespołów oraz omawiany i poprawiany sposób wykonawczy. Jednocześnie zespoły dzielą się swoją pasją do popularyzowania folkloru. Jest to także świetna okazja do przygotowania się na konkursy i występy.

Liskowianie

Liskowianie