Kaliski Mecenat Jazzowy.

[Od: Cz. 23.11.] [Od: Pt. 24.11.] [Od: So. 25.11.] [Od: Nd. 26.11.] Potrwa do: Nd. 26.11.

Po raz 44. najstarsze polskie miasto staje się stolicą jazzu najwyższej próby. W piątek 24 listopada rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

To wg środowiska muzycznego jedna z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się niespotykaną estymą tak wśród widzów jak i wykonawców. Zarówno tych z kraju, jak i tych z zagranicy. W swej długiej i bogatej historii festiwalowa scena gościła największe nazwiska jazzowej pianistyki. To tu promowano młodych, a dziś liczących się w branży muzyków. Festiwal jest żywą, dynamicznie rozwijającą się formułą prezentacji najistotniejszych projektów artystycznych realizowanych w świecie jazzu.

Do organizacji kolejnych edycji tego niebywałego wydarzenia muzycznego dochodzi również dzięki lokalnym mecenasom kultury, którzy notując sukcesy w swojej działalności biznesowej, chcą dzielić się ich efektami także na niwie społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury.

Gośćmi studia festiwalowego są uczestnicy ekskluzywnego gremium Kaliskiego Mecenatu Jazzowego – Wojciech Grącki Dealer BMW Premium Arena, Jarosław Nowak prezes WARPTobiasz Olejniczak z kaliskiej spółki EKO oraz Patryk Kieliszewski z Biura Rachunkowego Kieliszewscy: