Galeria Centrum. „Kobieta i Gitara” mają wiele wspólnego…

„Kobieta i Gitara” Jana Pływacza to nowa wystawa, którą można obejrzeć w Galerii Centrum w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

[Od: Wt. 11.07.] Potrwa do: Wt. 29.08.
Bilety: wstęp wolny

Pomysł na taką formę ujmowania tematów wziął się z kubizmu oraz impresjonizmu, bo wszystko co nas otacza można sprowadzić do układu linii, płaszczyzn, zaokrągleń i koloru.
Tematem moich prac jest instrument muzyczny tutaj gitara oraz kobieta – mówi Jan Pływacz, autor prac. – Inspirację czerpię z muzyki, ale nie jest tajemnicą ani odkryciem, że kształt gitary kojarzy się z płcią piękną. Kształt kobiety i gitary nakładają się na siebie tworząc kompozycję obrazu. W moich obrazach staram się przekazać spokój, harmonię i łagodność. Robię wszystko, aby moje kompozycje były subtelne, kolorystyczne, a także aby budowały nastrój chwili – dodaje Jan Pływacz.
Na dziełach autor wykorzystuje elementy gitar, dzięki czemu dzieła stają się oryginalne i różnorodne.
Nadrzędną rzeczą jest kolor i jego emocjonalne oddziaływanie na odbiorcę. Barwy są spokojne, pastelowe, przynoszą ukojenie i spokój – mówi artysta.

Jan Pływacz urodził się we Wrocławiu i tam należał do Stowarzyszenia Plastyków. Obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie jest asystentem kuratora wystaw Niezależnej Galerii 33. Jego prace są wykonywane na płótnie w technice akrylowej. Jest zafascynowany impresjonizmem i kubizmem, w ten sposób tworząc świat swoich subiektywnych odczuć i wrażeń.

Wystawę oglądać można do 17 września 2023.

Serdecznie zapraszamy!