KONCERT KAPELI BRODÓW – ODWOŁANY

Informujemy, że koncert Kapeli Brodów ZOSTAJE ODWOŁANY z przyczyn niezależnych od Organizatora
– zdarzenia losowego z udziałem Artysty.

[Od: So. 07.01.]
Bilety: sala widowiskowa, 20.00
Kapela Brodów

Kapela Brodów

Informujemy, że koncert Kapeli Brodów

ZOSTAJE ODWOŁANY

z przyczyn niezależnych od Organizatora

– zdarzenia losowego z udziałem Artysty.

 

Kasa CKiS zwraca pieniądze za zakupione bilety.


 

Podczas koncertu Kapela Brodów wykona utwory z czasów, kiedy śpiewało się „po kolędzie” życzenia gospodarzowi. Kolędy apokryficzne, XVII-wieczne pastorałki. Wszystko to wykonane przy akompaniamencie instrumentów z epoki: …grają skocznie dzieciąteczku na LIRZE, CymbałaCH, DRUMLI. Muzyka taneczna, nostalgiczna, polonezy, mazury, chodzone. Komponowane przez dwór, klasztor, wieś. Do tego opowieść o dziwnych polskich obyczajach i tradycjach.

Zagrają:

Anatol Broda – basy kaliskie

Bartek Izbickiśpiew, portatyw, skrzypce

Jacek Mielcarek – klarnet, saksofon

Justyna Piernik – wokal

 

Kolęda to zwyczaj znany jeszcze w starożytnym Rzymie. Ludzie odwiedzali się wtedy i obdarowywali. Wszystkie kultury celebrowały daty kosmiczne. Zrównanie dnia z nocą, najdłuższy dzień, najkrótszy… Boże Narodzenie to moment, kiedy Światło zwycięża ciemność.

 


 

KAPELA BRODÓW to polski zespół folkowy, laureat licznych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku na Festiwalu Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio), chętnie zapraszany na różnego rodzaju festiwale np.: Festiwal Rozstaje, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Świata w Grodzisku Mazowieckim, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kapela gra w różnych składach w zależności od repertuaru i okoliczności.

Witek Broda

Witek Broda

Liderem grupy jest Witek Broda, grający na skrzypcach, lirze korbowej, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów. Witek bierze czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką polską.

Na repertuar – działającej od 1992 roku kapeli – składają się utwory świeckie i religijne, pochodzące ze zbiorów własnych, zbiorów Oskara Kolberga, Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Katedry Etnomuzykologii Sakralnej KUL. Premiera ich najnowszej płyty MUZIKAIM miała miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (2015).

W swojej grze zespół zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, saksofonu, basów kaliskich oraz przy pełnym składzie kontrabasu i perkusji.

Z uwagi na problemy zdrowotne Witek Broda nie wystąpi w Kaliszu z Kapelą Brodów.  

 

Więcej o KAPELI BRODÓW

 

 


 

Kup bilet online: