Koncert – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet

Sentymentalny wieczór dedykowany wszystkim Mamom z okazji ich święta. Ponadczasowe przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza wybrzmią na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Podczas koncertu usłyszymy największe utwory artystki oraz kompozycje z najnowszej płyty "Wszystko może się stać", do których teksty napisali znakomici autorzy: Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Magda Czapińska, Wojciech Kejne, Monika Partyk, Artur Andrus i inni.

[Od: So. 25.05.] Potrwa do: So. 25.05.
Bilety: 75,00

Alicja Majewska zadebiutowała na scenie w 1968 roku i odtąd nieprzerwanie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
„Bywają takie dni” – nagroda główna Ministra Kultury i Sztuki (1975 r.),
„Jeszcze się tam żagiel bieli” – drugie miejsce (1980 r.),
„Dla nowej miłości” – wyróżnienie (1985 r.),
„Odkryjemy miłość nieznaną” – wyróżnienie (1986 r.),
„Marsz samotnych kobiet” – druga nagroda (1987 r.) ,
nagroda specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego KFPP Opole ’89 za indywidualność artystyczną,
Złoty Mikrofon, przyznawany przez Zarząd Polskiego Radia – 52. KFPP Opole 2015.
Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach: w Rostock’u – NRD (1980r.),w Hawanie na Kubie (1985r.).

Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym).

Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

Artystce towarzyszyć będzie:

Włodzimierz Korcz – fortepian
Michał Lisiewicz – I skrzypce
Sławomir Talacha – II skrzypce
Elżbieta Porębska – altówka
Marta Małgorzata Ziarko – wiolonczela

KUP BILET – DOSTAWKA 65,00 zł