Koncert świąteczny kolęd i poezji PRZYJDŹ I NAUCZ NAS MIŁOŚCI

"Przyjdź i naucz nas miłości" - to tytuł koncertu, który połączy refleksyjną poezję i piękne kolędy w znakomitym wykonaniu.

[Od: So. 29.12.]
Bilety: 20,00

…i pokazał Bóg
jak oddychać na bezdechu złości
jak w pośpiechu próśb odnaleźć dziękuję
co znaczy stwarzać świat przez przebaczenie
i że kocham jest większe od największego nienawidzę…”
Ks. Adam Kraska

 

 

Ksiądz dr Adam Kraska urodził się 28 września 1985 roku w Jarocinie. Dzieciństwo spędził w Witaszycach. W roku 2011 obronił pracę magisterską z teologii fundamentalnej „Cierpienie w myśli Simon Weil” na UAM w Poznaniu. Tegoż roku 26 maja przyjął święcenia kapłańskie z rąk JE ks. bp. Stanisława Napierały. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. 4 marca 2015 roku zdał egzamin licencjacki z teologii fundamentalnej na UAM w Poznaniu. W 2017 roku obronił pracę doktorską („Wymiar transcendencji «Dekalogu» Krzysztofa Kieślowskiego wobec dylematów współczesnego człowieka”). Zainteresowania: teologia, kultura, poezja, teatr, sport.

Dzięki poezji ks. Adama Kraski i muzyce jeszcze przez chwilę pozostaniemy w magicznym klimacie Świąt.  Usłyszymy znane i lubiane kolędy i pastorałki w nowoczesnych wykonaniach i aranżacjach. Grać będzie Orkiestra Dęta Dobrzec z Kalisza, która od 110. lat uświetnia swoimi występami  uroczystości w Kaliszu i nie tylko. Warto wiedzieć, że w roku 1975 Orkiestra zdobyła I miejsce na przeglądzie orkiestr strażackich „Brzeziny 75”. W 1981 roku utworzono młodzieżową orkiestrę dętą, której kapelmistrzem został Henryk Siuda. Orkiestra trzykrotnie występowała w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Ciechanowie w latach: 1987, 1989, 1991. W 1988 roku orkiestra z Dobrzeca koncertowała w Czechosłowacji.
Na scenie wystąpią także: Małgorzata Puchalska, Julita Balcerzyk, Agata Plewińska, a przy pianinie zasiądzie Przemysław Olek.
Całość poprowadzą: Monika Kaźmierczak i Maciej Wróblewski.

Kup bilet online: