Koncert z cyklu Pofolkujmy sobie z… S.H.A. Ensemble

S.H.A. – to spotkanie wynikające z poczucia przynależności do wielobarwnego, podzielonego, ale mimo wszystko współdzielonego miejsca kulturowego, jakim jest ta specyficzna część Europy Środkowo-Wschodniej, z której się wywodzą. Susanna Jara i Hanka Wójciak – wokalistki i autorki piosenek wzajemnie zafascynowane swoją twórczością. Wiosną 2017 roku postanowiły połączyć swoje siły i śpiewać razem. Są liderkami własnych formacji, grają koncerty, wydają płyty, w S.H.A. stoją obok siebie i wzajemnie się wspierają.

[Od: Pt. 30.11.]
Bilety: 25; 30

Hanka to góralka z Zakopanego, gdzie w domu rodzinnym mówi gwarą. Susanna urodziła się w Poczajowie na Ukrainie, biegle włada ukraińskim, rosyjskim i łemkowskim, dlatego S.H.A. to śpiew wielogłosowy w kilku językach i gwarach.

S.H.A. – to pieśni własne oraz tradycyjne. Artystki dzielą się tym, co kochają, z czym czują głęboką więź. Jednocześnie sięgają do wspólnych galicyjskich korzeni.

W S.H.A., jak w soczewce, odbija się wartość kulturowej różnorodności, będącej podstawą do budowania muzycznej wspólnoty w dialogu. Współprzeżywane pieśni niosą zadumę, radość i nadzieję, odnosząc się do złożonych, ale w wielu miejscach wspólnych dziejów ich słowiańskich grup kulturowych.

S.H.A. to projekt, w którym gościnnie występują muzycy zaangażowani w nurt szeroko pojętej muzyki etnicznej, m.in. Agata Siemaszko, Miroslav Rajt, Paweł Harańczyk, Szymon Piotrowski, Jacek Długosz.

S.H.A. to eksperyment, który zrodził się z potrzeby serca.

W Kaliszu zespół wystąpi w składzie:
Susanna Jara – śpiew, słowa, muzyka, skrzypce
Hanka Wójciak – śpiew, słowa, muzyka
Paweł Harańczyk – pianino

Bilety w kasie CKiS w Kaliszu, tel. 627652552 lub online w cenie:

w przedsprzedaży 25 zł – do niedzieli 25 listopada 2018

30 zł – od poniedziałku 26 listopada 2018

 

Więcej sha-ensemble.com

https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Sztuki-w-Kaliszu

www.facebook.com/SusannaHankaAgata/