Konsultacje etnochoreograficzne dla zespołów ludowych

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w sobotę 14 kwietnia 2018 konsultacje etnochoreograficzne dla ludowych zespołów tanecznych. Konsultantem będzie Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, folklorysta z WBPiCAK w Poznaniu. W spotkaniach wezmą udział trzy zespoły, które przygotowują się do tegorocznego przeglądu w Brzezinach Biesiady Folkloru 2018.

[Od: So. 14.04.]

Pierwsze konsultacje odbędą się w szkole w Potarzycy koło Jarocina dla Zespołu Folklorystycznego „Snutki”, prowadzonego przez Aleksandrę i Jarosława Mendelskich. W zajęciach wezmą udział dwie grupy: dziecięco-młodzieżowa oraz dorosłych. Kolejne konsultacje będą miały miejsce w Topoli Małej koło Ostrowa Wielkopolskiego dla Zespołu „Gorzyczanie”, kierowanego przez Edwarda Robakowskiego. Ostatnie spotkanie konsultacyjne dla najstarszego zespołu w regionie – „Ołobok” – odbędzie się w jego siedzibie. W spotkaniach weźmie udział blisko 100 tancerzy popularyzujących tradycje taneczne południowo-wschodniej części Wielkopolski.

Konsultacje odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu na 2018 rok pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.