KORTEZ TRIO – koncert

Po prawie trzymiesięcznej przerwie, na przełomie zimy i wiosny 2017, Kortez wraca na koncertowy szlak.

[Od: Nd. 14.05.]
Bilety: 70.00

Kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.
W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”.

Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze „Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: „Od Dawna Już Wiem”, „Ćma Barowa” i „Kominy”.

W połowie grudnia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 15.000 sztuk, a co za tym idzie debiut Korteza uzyskał status Złotej Płyty.

W drugiej połowie stycznia 2016 sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30.000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.

foto Agata Trafalska

foto Agata Trafalska

16 kwietnia (Record Store Day) ukazała się vinylowa edycja „Bumeranga” i „Minialbumu”, na który złożyło się 5 piosenek wcześniej opublikowanych na EPkach, („Joe”, „Co Myślisz?”, „Wiem, że Mnie Podglądasz”, „Ćma Barowa”
i „Kominy”) a także pełna, wcześniej nie publikowana wersja „Z Imbirem”.

20 kwietnia 2016 Kortez odebrał Fryderyka za Debiut Roku.

1 czerwca został opublikowany teledysk do piosenki „Wiem, że mnie podglądasz” w reżyserii Agaty Trafalskiej z gościnnym udziałem Karoliny Charko, a 26 października miała miejsce oficjalna premiera teledysku do utworu „Wracaj Do Domu” w reżyserii Oli Przytuły.

Trio w składzie:
Kortez – Łukasz Federkiewicz
Aleksander Świerkot
Krzysztof Domański