Operka/MIZOFONIA – widowisko z instalacją ze starych maszyn remontowych

Operka/ MIZOFONIA - na to niezwykłe widowisko zapraszamy 3 grudnia o godzinie 18:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

[Od: Nd. 03.12.]
Bilety: 25

Spektakl teatralny, słuchowisko realizowane na żywo oraz instalacja sound-artowa – w taki sposób opisać można Operkę / Mizofonię.

W imieniu Artystów zapraszamy na niespotykany spektakl, który odgrywany będzie z wykorzystaniem instalacji ze starych maszyn remontowych.

„OPERKI to małe, kameralne spektakle, w których próbujemy odzyskać operową formę do aktualnych celów sztuki przydatnej, zaangażowanej i angażującej, jako laboratorium nowych form, nowych doświadczeń i nowych relacji społecznych. Nie interesują nas już archetypowe tematy, mity i apdejty klasycznych opowieści. Szukamy inspiracji w codziennych lokalnych sprawach. Nasze spektakle zaludniają osoby z lokalnych instytucji, postaci z sąsiedztwa, fragmenty prawdziwych rozmów, studenckich debat czy barowych nasiadówek. Porzucamy ambicję tworzenia dzieł uniwersalnych. Interesuje nas raczej „operowa publicystyka muzyczna”- mówią Twórcy.

Pierwszą próbą jest „Operka/ MIZOFONIA”

Treścią, tematem i librettem stał się fragment luźnej rozmowy, która odbyła się pomiędzy osobami tworzącymi spektakl.

Jest to opowiadanie grającego siebie Kuby Kaprala o remontach i budowach odbywających się przy ulicy Wilczak w Poznaniu w 2012 roku.

„Gramy o realnym doświadczeniu remontowo-budowlanego hałasu, o akustycznej codzienności osiedlowego życia ….”

Spektakl tworzą cztery osoby: Kuba Kapral, Rafał Zapała, Monika i Hubert Wińczykowie. Jest to udramatyzowane opowiadanie Kuby, które na żywo umuzycznia reszta wykonawców.

Scenografią a zarazem radykalnym instrumentem w spektaklu jest instalacja ze starych maszyn remontowych.

 

Zapraszamy 3 grudnia, godz. 18:00, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.