pARTyzant – koncert

„Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie, to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie...czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.” Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring.

[Od: Pt. 20.01.]
Bilety: przedsprzedaż do 12 stycznia - 20 zł i od 13 stycznia - 25

img_1309Wyjątkowy styl Krzysztofa „pARTyzanta” Toczko (tapping oburęczny, fingerstyle) umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie dzięki czemu, podobnie jak w grupie THE DOORS, zespół nie ma w swoim składzie basisty. Ową wirtuozerię doceniło już ponad 6 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty (YT/partyzgit). Gitarzysta początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM, z którą współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu).

 wwwSkład dopełnia Mikołaj Toczko, który„ jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami” (Wojtek Margula „Magazyn Gitarzysta”)
Duet porusza się sprytnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów,bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja.
Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

wwwwwwZnane osoby o pARTyzancie: 

– „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ (JOE SATRIANI)
– „Człowiek, który ma dwa mózgi“ (BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY)
– „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ (DON LEMON – redaktor CNN)
– „Cooperfield gitary“ (ZBIGNIEW HOŁDYS)

 https://www.facebook.com/pARTyzant.NEWS/?fref=ts