„POMYŚL O MNIE” – koncert piosenek ANNY GERMAN

W ramach cyklu „A my tak łatwopalni…” zapraszamy na koncert pieśni i piosenek ANNY GERMAN zatytułowany „Pomyśl o mnie”. Odbywa się on z okazji 80. rocznicy urodzin tej wielkiej polskiej piosenkarki, kompozytorki i aktorki. Największe przeboje z repertuaru Anny German usłyszymy w niepowtarzalnym wykonaniu KATARZYNY ZAWADY – młodej wokalistki, która w ubiegłym roku została laureatką I miejsca - Złotej Eurydyki na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie.

[Od: Nd. 02.10.]
Bilety: 20,00 zł

W ramach cyklu „A my tak łatwopalni…” zapraszamy na koncert pieśni i piosenek ANNY GERMAN zatytułowany „Pomyśl o mnie”. Odbywa się on z okazji 80. rocznicy urodzin tej wielkiej polskiej piosenkarki, kompozytorki i aktorki. Anna German śpiewała w siedmiu językach: po polsku oraz rosyjsku, a także w języku niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i łacińskim. Była laureatką festiwali m.in. w Monte Carlo, Wiesbaden, Bratysławie, San Remo, Neapolu, Viareggio, Cannes, Ostendzie, Sopocie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Była też pierwszą Polką, która wystąpiła w San Remo. Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, Czechosłowacji oraz ZSRR, gdzie cieszyła się niezwykłą, trwającą do dziś popularnością. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
Największe przeboje z repertuaru Anny German usłyszymy w niepowtarzalnym wykonaniu KATARZYNY ZAWADY – młodej wokalistki, która w ubiegłym roku została laureatką I miejsca – Złotej Eurydyki na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German w Moskwie. Jest studentką Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Jej interpretację piosenek Anny German cechuje oryginalność głosu i brzmienia muzyki, spójne ze stylistyką wielkiej polskiej gwiazdy. Wielokrotnie wcielała się także w postać Heleny Modrzejewskiej i w tej roli mogliśmy oglądać ją na scenie CKiS dwukrotnie w spektaklu pt.: „Zakazany występ… po 120. latach”. W koncercie wykona największe przeboje Anny German, m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Cyganeria”, „Wróć do Sorento” i wiele innych. Piosenki wykonywane będą w języku polskim, rosyjskim i włoskim, a cały koncert wzbogacany jest o prezentacje multimedialne. W roli Narratora wystąpi JERZY SZUKALSKI.

PARTNER WYDARZENIA:

rosenthal-garbacz