„Tam gdzie wszyscy idą” – wystawa Marcina Biegańskiego

Nietypowa, poruszająca i sugestywna wystawa Marcina Biegańskiego „Tam gdzie idą wszyscy” w Galerii w Holu Centrum Kultury i Sztuki.
Zapraszamy serdecznie.

[Od: Śr. 24.01.] Potrwa do: Wt. 27.02.

24 stycznia w Galerii w Holu w Centrum Kultury i Sztuki pojawiła się nowa wystawa pod osobliwym tytułem „Tam gdzie wszyscy idą”.

Autorem wystawy jest malarz, fotograf, muzyk i animator kultury, jeden z założycieli i prowadzących współpracującej z Centrum galerii Operis.Artis – Marcin Biegański.

Wystawa składa się z kilkunastu obrazów o rozmiarach 80×80 cm, będących mariażem fotografii i malarstwa, tworzonych własną techniką.

Prace Biegańskiego to przede wszystkim ludzie – postaci zderzane z wielką, milczącą czernią. Czasem wpatrują się w nią, czasem są w niej zanurzone, czasem poruszają się w niej, czasem zastygają.

Autor niemal każdorazowo zamalowuje całe otoczenie, tak że jego bohaterowie, pozbawieni kontekstu i miejsca, zdają się powtarzać czynności uniwersalne, wiecznie stać wobec czegoś, co dotyczy też każdego odbiorcę – sugestywna czerń aż prowokuje do umieszczania w niej swoich własnych kontekstów, do patrzenia własnymi oczami.

To niezwykle intensywna, poruszająca i osobista twórczość, prowokująca do wchodzenia w osobistą relację z nią.

Miejsce na mnóstwo emocji i wspomnień, na zwyczajne pobycie w tej przestrzeni.

Do oglądania i przeżywania wystawy zapraszamy do 27 lutego.