THE BACKWARDS – Beatelmania w karnawale!

W karnawale proponujemy Państwu odrobinę szaleństwa z ... muzyką The Beatles. Grupa The Backwards to specjaliści od przebojów słynnej CZWÓRKI Z LIVERPOOLU. Dzięki The Backwards przeniesiemy się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczymy tego, co znamy z muzyki Johna, Paula, George'a i Ringo. Nie może Państwa zabraknąć! A w przerwie koncertu ... kulinarna niespodzianka.

[Od: So. 28.01.]
Bilety: 90.00

backwards-poster-bwcomThe Backwards – najdoskonalszy europejski zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali kilka tysięcy entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24. Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show „Beatles Legends” cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

Teraz mogą Państwo zobaczyć ich występ w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. To nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko, jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo (włącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach (w sumie widzimy ich kilkanaście), z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów, jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!

backwards-poster-legendscomDzięki The Backwards możemy przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles!

Członkowie zespołu:

„JOHN” – Dalibor Stroncer – wokal, gitara rytmiczna, harmonijka, instrumenty klawiszowe

„PAUL” – Miro Dzunko – gitara basowa, wokal

„GEORGE” – Frantisek Suchansky – gitara prowadząca, wokal

„RINGO” – Daniel Skorvaga – perkusja, wokal