The St Paul Chamber Ensemble (Malta) – koncert muzyki poważnej

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Apertus, Zespół Szkół Specjalnych w Słupi/k. Kępna, Ambasada Malty w Polsce oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na koncert muzyki poważnej w wykonaniu Orkiestry The St Paul Chamber Ensemble z Malty.

[Od: Śr. 07.11.]
Bilety: sala widowiskowa, wstęp za wejściówkami, 0,00

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Koncert wielkopolskiej i patriotycznej pieśni” z okazji obchodów 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W programie usłyszymy utwory poświęcone poległym powstańcom w kompozycji Marka Agiusa, pieśni patriotyczne wykonane a’capella z towarzyszeniem orkiestry. Requiem: msza żałobna, cykl mszalny, nazwa pochodzi od pierwszych słów Introit: „Requiem eaternam…” Najwybitniejsi kompozytorzy pisali tego typu dzieła. Również Mark Agius podjął się tego trudu i zamknął w tej formie 8 części: Introit, Kyrie, Dies irae, Sanctus Benedictus, Agnus Dei, Pie Jesu, Libera Me, In Paradisium, na chór mieszany z towarzyszeniem orkiestry.

Wizyta The St Paul Chamber Ensemble w Kaliszu to efekt współpracy szkół specjalnych w Słupi i na Malcie w ramach programu Erasmus +. Poza kilkoma koncertami w Polsce Mark Agius wraz ze swym zespołem realizował będzie również śpiewacze zajęcia z uczniami szkół specjalnych, biorąc na warsztat m.in. polskie pieśni patriotycze.