Witold Janiak Hammond Trio – koncert

Firma ADECON oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza w sobotę, 19 czerwca godz. 18:00 na koncert jazzowy. Na scenie się zaprezentuje się formacja pianisty Witolda Janiaka – Witold Janiak Hammond Trio w składzie: Witold Janiak – organy Hammonda, Błażej Ludwiczuk – gitara oraz Mirosław Skowroński – perkusja.

[Od: So. 19.06.]
Bilety: wstęp za wejściówkami

Witold Janiak Hammond Trio

Witold Janiak – hamond
Błażej Ludwiczuk – gitara
Mirosław Skowroński – perkusja

 

Witold Janiak – pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani. Wydał sześć autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Jest wykładowcą fortepianu, harmonii jazzowej i improwizacji w Zakładzie Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” łączącej elementy jazzu i muzyki ludowej.

Błażej Ludwiczuk – student czwartego roku Akademii Muzycznej w Lodzi w klasie gitary jazzowej Rafala Sarneckiego. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Łodzi, biorąc udzial w roznych projektach muzycznych. Bardzo obiecujący młody gitarzysta, z łatwością odnajdujący się w przeróżnych jazzowych nurtach.

Mirosław Skowroński – absolwent Akademii Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, nauczyciel perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu. Kształcił swoje umiejętności pod okiem takich wykładowców jak Skip Haden,  Adam Buczek, Zbigniew Lewandowski,  Krzysztof Przybyłowicz,  Grzegorz Nagórski czy Marcin Jahr. Na swoim koncie ma liczne nagrania sesyjne, m.in. dla TVP2, TVP Polonia, TVP Szczecin i TVN. Zdobył  I miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Estradowej w czeskim Primator oraz III miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze. Współpracował z kaliskim Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego, zajmując się oprawą muzyczną kabaretu „KAT”.

Wstęp za okazaniem wejściówek, które  odebrać będzie można w kasie CKiS od 16 czerwca.

Witold Janiak

Witold Janiak

Mirosław Skowroński

Mirosław Skowroński

Błażej Ludwiczuk

Błażej Ludwiczuk

 

 

 

 

 

 

Sponsorem koncertu jest Firma transportowa ADECON Sp. z o.o. z Dębego.