Z cyklu „Scena Studio zaprasza” – BLACKBERRY BROTHERS koncert

"Scena Studio zaprasza" tym razem na koncert Blackberry Brothers. Zespół osiągnął bardzo wysokie notowania w plebiscycie publiczności 2018 kwartalnika Twój Blues: I miejsce - Odkrycie Roku, II miejsce - Płyta Roku i III miejsce - Zespół Roku.
A zagrają w klimacie amerykańskiego blues-rocka...

[Od: Pt. 12.04.]
Bilety: 25,00

Blackberry Brothers

Zespół powstał wiosną 2015 roku. Od tej pory trwa nieustanna, konsekwentna i pełna muzyki droga. Ich muzyka to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych; Z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.

Wszystkim, którzy wieszczą po nie wiadomo już który raz rychłą i nieodwracalną śmierć rock and rolla zespół udowadnia jak bardzo są w błędzie.

Mimo krótkiego stażu, grupie udało pokazać się w różnych częściach kraju. Rawa Blues Festival, Muzyczna Jesień w Grodkowie (jeden z najstarszych konkursów muzycznych w Polsce), Front Porch Blues w Chorzowie, Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wielkopolskim czy Bluesroads Festival w Krakowie to tylko niektóre z imprez, na których obecność Blackberry Brothers wzbudziła pozytywne reakcje publiczności. Zespół ma za sobą także profesjonalną sesję nagraniową w Vintage Records, gdzie powstało ich pierwsze profesjonalne demo. W maju 2018 roku ukazał się ich debiutancki album „Old Soul”, który został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez krytykę, ale przede wszystkim przez melomanów z Polski i zagranicy.

Rok 2018 w corocznej ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues przyniósł zespołowi :

I miejsce – Odkrycie Roku

II miejsce – Płyta Roku: „Old Soul”

III miejsce – Zespół Roku

Debiutancki album grupy zatytułowany „Old Soul” został nagrany w listopadzie 2017 r. w ciągu pięciu dni w gdańskim studio Custom34. Płyta ukazała się 25 maja 2018 r. i znalazło sie na niej dziewięć autorskich kompozycji utrzymanych w charakterystycznym dla Blackberry Brothers klimacie blues-rocka o amerykańskim rodowodzie. Za realizację nagrań, miks I mastering odpowiedzialny był Piotr Łukaszewski.

Skład:

Krzysiek Borodziuk – inst. klawiszowe

Bartek Jeżyna – gitara

Kuba Jeżyna – gitara

Hubert Kot – bas

Krystian Kot – perkusja

Mat Polański – wokal

www.blackberrybrothers

facebook z cyklu scena studio zaprasza Blackberry Brothers

 Rock and Roll po raz kolejny daje świadectwo swojej mocy łączenia pokrewnych dusz różnych pokoleń i wzniecania bliźniaczych płomieni w odległych krańcach ziemi. I tak przez 40 minut Oleśnica i Jacksonville stapiają się w dźwiękową jedność, jednocześnie odsłaniając akustyczne pokrewieństwo między rokiem 2018 i 1974. Wszystko to za sprawą starego południowego, „sweet 'n’ smooth” bluesa w wykonaniu Blackberry Brothers.

Mike O’Suliivan. Irlandia

Blackberry Brothers czerpiąc inspiracje z twórczości Gov’t Mule. Allman Brothers, czy Dereka Trucksa nie stronią od kompozycji łączących bogate i ostre brzmienia z ciekawymi partiami gitarowymi, oszczędną, lecz efektowną sekcją klawiszy oraz znakomitymi aranżacjami, które dzięki psychodelicznym akcentom nadają całości charakteru vintage. Dodajcie do tego głęboki wokal, doskonale wpisujący się w klimat charakterystyczny dla muzyki rockowej lat 70, a w zamian otrzymacie kilka potężnych kawałków, takich jak „Dusty Road”, „Raise Me”, „List of Needs”, „One More Bird”, czy „Sweets For Cannibals” (…)

ZICAZIC.COM Francja