Z cyklu Scena Studio zaprasza – Kajetan Drozd Band

Pierwszym gościem Sceny Studio w Nowym Roku będzie charyzmatyczny wokalista i gitarzysta - Kajetan Drozd. Jego muzyka to mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Zapraszamy serdecznie!!!

[Od: Pt. 17.01.]
Bilety: sala studio, 25,00

KAJETAN DROZD BAND

Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej.

Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues oraz innych. Gościł również za granicą – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA. W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.

W 2009 roku ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” a następnie elektryczna płyta „Sześć Strun”, której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.

Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly.

Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk.

Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Skład:

 Kajetan Drozd – wokal, gitary, harmonijka ustna

Adam Chmura – gitara basowa

Wojciech Węglarczyk – perkusja

http://www.kajetandrozd.pl

https://www.facebook.com/Kajetan-Drozd-159309054231562/