Z cyklu „Scena Studio zaprasza” – BLACKBERRY BROTHERS koncert – relacja

16 kwietnia 2019

Działo się! W piątek, 12 kwietnia kolejna odsłona cyklu  „Scena Studio zaprasza”. Tym razem wybór padł na jeden z najlepszych zespołów w Polsce, czyli Blackberry Brothers!

Zespół powstał wiosną 2015 roku. Od tej pory trwa nieustanna, konsekwentna i pełna muzyki droga. Ich muzyka to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych; Z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.

Wszystkim, którzy wieszczyli rychłą i nieodwracalną śmierć rock and rolla zespół udowodnił tym koncertem, jak bardzo są w błędzie. Nic zresztą odkrywczego, bo w przypadku Blackberry Brothers potwierdziło to tylko ich pozycje na muzycznej scenie naszego kraju. Mimo krótkiego stażu, grupie udało się już pokazać na: Rawa Blues Festival, Muzyczna Jesień w Grodkowie (jednym z najstarszych konkursów muzycznych w Polsce), Front Porch Blues w Chorzowie, Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wielkopolskim czy Bluesroads Festival w Krakowie.

 

Podczas piątkowego koncertu usłyszeliśmy i przeżyliśmy moc energii upchniętej w utworach z debiutanckiego album grupy zatytułowanego „Old Soul”, który został nagrany w listopadzie 2017 r. w ciągu pięciu dni w gdańskim studio Custom34. Płyta ukazała się 25 maja 2018 r. i znalazło sie na niej dziewięć autorskich kompozycji utrzymanych w charakterystycznym dla Blackberry Brothers klimacie blues-rocka o amerykańskim rodowodzie i było to słychać na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu od pierwszych dźwięków!

 

Zespół w składzie:

  • Bartek Jeżyna – gitara;
  • Kuba Jeżyna – gitara;
  • Hubert Kot – bas;
  • Krystian Kot – perkusja;
  • Mat Polański – wokal;

potwierdził tylko wszystko powyższe. To naprawdę jeden z najlepszych składów jak ostatnio gościł w Kaliszu. Dojrzali ponad swój starz, z ogromną łatwością interakcji z widzami. Energia w czystej postaci, a to wszystko z tak nieodległej przecież Oleśnicy.