Z cyklu Scena Studio zaprasza – Kajetan Drozd Band – relacja

17 stycznia 2020

Pierwszym tegorocznym gościem Sceny Studio w Nowym Roku był charyzmatyczny wokalista i gitarzysta – Kajetan Drozd.

Jego muzyka to mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Kajetan to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues oraz innych. Gościł również za granicą – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA. W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.

W Kaliszu bywał już wcześniej, jak się okazało, także część publiczności była na poprzednich występach. Stąd też entuzjastyczne przywitanie także starszych kompozycji zespołu. Jedenaście lat na scenie robi swoje i niektórym udaje się dorobić w tym czasie wiernej publiki.

Kajetan Drozd Band

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 17 stycznia 2020

Dość powiedzieć, że już 2009 roku ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” a następnie elektryczna płyta „Sześć Strun”, której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.

Podczas koncertu obecne było mocne blues-rockowe brzmienie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Oczywiście za ten konglomerat rytmów odpowiada nie tylko Kajetan, ale także dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk.

Kajetan Drozd Band

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 17 stycznia 2020

To dzięki tej trójce część przybyłych widzów nie mogła usiedzieć na krzesłach i słuchała koncertu na stojąco, a nawet tańcząc! Niech to wystarczy za podsumowanie.

Przy okazji zapraszamy na nasze przyszłe wydarzenia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Mamy więcej takich perełek ;).