Z cyklu Scena Studio zaprasza – Rattlesnake – relacja

29 listopada 2019

Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że niedawny występ The Blu Mantic x HAARPAGANS da się szybko pobić, ale to co zrobili na scenie Rattlesnake, to było istne trzęsienie ziemi!

Co prawda, można się było tego spodziewać, bo przecież zespół gościł już u nas wcześniej pod nazwą „Makar & Children of the Corn” i został entuzjastycznie przyjęty przez kaliską publiczność, ale tak energicznego występu mogli oczekiwać tylko najwięksi fani zespołu, których zresztą zjawiło się naprawdę sporo i przy pełnej Sali Studio wysłuchali muzycznych propozycji zespołu.

Ponieważ Rattlesnake to klasyczne power trio, a ich muzyka – jak sami mawiają – to „dźwięki z pogranicza” w stylu vintage, bazujące na bluesie i rock’n roll’u, musieli to udowodnić na kaliskiej scenie. I zrobili to doskonale!

Jednym z wielu powodów, za który ludzie kochają ten zespół jest ciekawy i imponujący image, który już przy pierwszym kontakcie robi wrażenie i przykuwa oczy odbiorców.

Z cyklu Scena Studio zaprasza – Rattlesnake live!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 29 listopada 2019

Grupa charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym stylem o nazwie tex/snake/vintage/massacre, wprowadzając publikę w klimat lat 60.

Z cyklu Scena Studio zaprasza – Rattlesnake live!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 29 listopada 2019

Pomimo krótkiego stażu (4 lata) wystąpili łącznie w ponad 60 największych festiwalach w Polsce między innymi Rawa Blues, Suwałki Blues Festival oraz zagrali 400 koncertów klubowych wyprzedzając aktywne zespoły grające już nawet ponad 15 lat.

Zostali wytypowani jako odkrycie roku w Blues Top w 2016 i 2017 roku oraz jako zespół roku 2018. Zwyciężali w wielu prestiżowych konkursach w kraju oraz reprezentowali Polskę na przeglądzie muzyki Blusowo/Jazzowej w 2017 roku u boku zespołów między innymi z USA oraz Europy.