Znachor – pokaz przedpremierowy w Kinie Centrum – fotorelacja

26 września 2023

To było wspaniałe popołudnie i wieczór filmowy.

Razem z ekipą Netflixa pracowaliśmy od samego rana.

Widząc zadowolenie Widzów, którzy zawitali w progach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, efekt został osiągnięty.

Wzruszenie, pociąganie nosami i szeleszczenie opakowaniami od chusteczek – też wiele mówiło. Film wywarł na widzach spore wrażenie, mimo, że przedsięwzięcie reżysera Michała Gazdy było dość ryzykowne.

– Od samego początku zdecydowaliśmy, że robimy melodramat gatunkowo kryształowy, a co za tym idzie chcieliśmy na ekranie wykreować rodzaj baśni i do tej baśni potrzebowaliśmy pięknych plenerów, wspaniałych lokacji, następnym założeniem był fakt, że nie chcieliśmy tego grać na hali zdjęciowej – powiedział podczas spotkania z widzami Michał Gazda, reżyser „Znachora”. – To wszystko po to, aby na tym ekranie mimo tej baśniowości można było poczuć wiarygodność tych miejsc – dodał reżyser.

 

Na spotkanie przybyła również aktorka Anna Szymańczyk, odtwórczyni filmowej roli Zośki.

– Ja rzeczywiście poczułam tę Zośkę. Weszliśmy z Leszkiem Lichotą do tej chałupy i to było coś wspaniałego, byliśmy już po iluś scenach z Leszkiem, całkiem chronologicznie graliśmy tę naszą relację – opowiadała Anna Szymańczyk.

Spotkanie z widzami poprowadziła dziennikarka Odeta Moro.

Jako Centrum Kultury i Sztuki dołożymy wszelkich starań, aby takich wydarzeń z żywym udziałem widzów i aktorów było jak najwięcej.

Od poniedziałku 25 września przez cały tydzień „Znachor” gości na dużym ekranie w Kinie Centrum do 1 października 2023.

Zapraszamy serdecznie!!!

Repertuar Kina Centrum