wydarzenie: spotkanie

Petersburg. Miasto snu – spotkanie z Joanną Czeczott

Joanna Czeczott (ur. 1979) — ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała też na Państwowym Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Politolożka i dziennikarka, pracowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 2006 roku — w dziale zagranicznym „Przekroju”. Autorka książki Macierzyństwo non fiction. Relacja z przewrotu domowego oraz współautorka antologii reporterskiej Odwaga jest… Read more »

60 lat minęło… Spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim

Muzyk obchodzący w tym roku podwójny jubileusz – 80-lecia urodzin i 60. rocznicę działalności artystycznej, jest jednym z najwybitniejszych polskich perkusistów i wokalistów jazzowych. Spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim poprowadzi Jan Cegiełka, a muzycznie całość dopełni Kwintet Henryka Siudy. Wstęp wolny. Andrzej Dąbrowski jest także znakomitym fotografikiem jazzowym (5 wystaw indywidualnych), czego świadectwem jest album „Andrzej… Read more »

Spotkanie z Piotrem Matywieckim

Rozmowę poprowadzi Iza Fietkiewicz-Paszek i Karol Samsel, a utwory gościa wieczoru usłyszymy w interpretacji uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Wiktora Górala i Emila Chabierskiego. PIOTR MATYWIECKI (1943), wieloletni pracownik Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z założycieli „Solidarności” na UW. Uczestnik podziemnych przedsięwzięć wydawniczych. Członek Pen-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Krajowej Rady Bibliotecznej przy MKiDN. Poeta, eseista,… Read more »

16. Świąteczne Spotkanie Folklorystów

Podczas spotkania: zaśpiewamy kolędy z Zespołem Śpiewaczym LUTOGNIEWIACY i z Lechem Owczarkiem z Doruchowa, zaprezentujemy Wojewódzki Wieniec Dożynkowy oraz występ Grupy Wieńcowej Zespołu Tańca Ludowego SWOJACY, a także występ Zespołu Tańca Ludowego GŁOGOWIANIE, podsumujemy wydarzenia folklorystyczne w Południowej Wielkopolsce w 2018 roku, przemówią zaproszeni Goście, na zakończenie spotkamy się przy tradycyjnym stole świątecznym (sala studio).… Read more »

Polski Dzień Bluesa – MUZYCY NIEPOKORNI…

godz. 15.30 Art Cafe Blues & Jazz & Boogie Music wprowadzamy w klimat… godz. 16.00 sala studio M BAND (bonus) Good Feeling Improvisation koncert Improwizacje na temat jazzu, bluesa i …  boogie. M Band – zespół składa się z czwórki zawodowych muzyków.  Założycielem i liderem zespołu jest Krzysztof Matusiak, muzyk filharmoniczny, charakteryzujący się niezwykłą ekspresją i… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie – „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”

W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi Spotkanie z Robertem Gondkiem   Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie – SUDAN 2018

„Świat w obiektywie” to ciekawy cykl podróżniczo – dokumentalny, zapoczątkowany w roku 2017.  Dotychczas spotkania odbywały się w godzinach dopołudniowych, a z oferty korzystały głównie szkoły. Wychodząc na przeciw prośbom indywidualnych słuchaczy, tym razem zapraszamy o godz. 18.00. Sudan 2018 to opowieść  o życiu codziennym nie tylko w Sudanie ale i w Afryce ogólnie –… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie – ŚLADEM AZJATYCKICH TAJEMNIC

 Śladem azjatyckich tajemnic –  ciekawostki z terenu południowej Azji. Spotkania z ludźmi o których stworzono więcej mitów niż opisów w przewodnikach. Azja południowa to nie tylko egzotyka, szerokie plaże i buddyjskie świątynie. Ta część świata kryje o wiele więcej tajemnic niż można przypuszczać. Opowieści z miejsc gdzie kobieta ma kilku mężów, buduje się domy dla… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie INDIE – BOLLYWOOD ZA KULISAMI

  Indie to wielki kraj jeszcze większych kontrastów, posiadający kulturę sprzed trzech tysięcy lat. Kraj który trzeba zobaczyć samemu by go ocenić, jednak nie należy robić tego pochopnie. Kraj na który składa się ponad miliard ludzi, miejsc i tradycji, od Himalajów przez pustynię do tropikalnej dżungli. Prelekcja to zdjęcia z podróży do zupełnie innego świata.… Read more »