wydarzenie: spotkanie

II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas. facebook II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką PROGRAM godz. 16:00 Otwarcie / Paweł Krymarys – „Weekendowe Podróże PKP”… Read more »

Teresa Rudowicz „In Tenebris”

Z dumą prezentujemy 2/3 książek Teresy Rudowicz/Anety Kolańczyk, które ukazały się w 2018 roku. Zbiór „In Tenebris” jest kolejną książką poetycką Rudowicz, a „Takie sobie bajeczki” przepięknie zilustrowane przez Annę Sitę, to debiut w roli autorki wierszy dla dzieci. Teksty usłyszymy w interpretacji Beaty Wicenciak i Wiktora Górala, natomiast muzycznie spotkanie oprawiają Janek Derbiszewski i… Read more »

Petersburg. Miasto snu – spotkanie z Joanną Czeczott

Joanna Czeczott (ur. 1979) — ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała też na Państwowym Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Politolożka i dziennikarka, pracowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 2006 roku — w dziale zagranicznym „Przekroju”. Autorka książki Macierzyństwo non fiction. Relacja z przewrotu domowego oraz współautorka antologii reporterskiej Odwaga jest… Read more »

60 lat minęło… Spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim

Muzyk obchodzący w tym roku podwójny jubileusz – 80-lecia urodzin i 60. rocznicę działalności artystycznej, jest jednym z najwybitniejszych polskich perkusistów i wokalistów jazzowych. Spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim poprowadzi Jan Cegiełka, a muzycznie całość dopełni Kwintet Henryka Siudy. Wstęp wolny. Andrzej Dąbrowski jest także znakomitym fotografikiem jazzowym (5 wystaw indywidualnych), czego świadectwem jest album „Andrzej… Read more »

Spotkanie z Piotrem Matywieckim

Rozmowę poprowadzi Iza Fietkiewicz-Paszek i Karol Samsel, a utwory gościa wieczoru usłyszymy w interpretacji uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Wiktora Górala i Emila Chabierskiego. PIOTR MATYWIECKI (1943), wieloletni pracownik Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z założycieli „Solidarności” na UW. Uczestnik podziemnych przedsięwzięć wydawniczych. Członek Pen-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Krajowej Rady Bibliotecznej przy MKiDN. Poeta, eseista,… Read more »

16. Świąteczne Spotkanie Folklorystów

Podczas spotkania: zaśpiewamy kolędy z Zespołem Śpiewaczym LUTOGNIEWIACY i z Lechem Owczarkiem z Doruchowa, zaprezentujemy Wojewódzki Wieniec Dożynkowy oraz występ Grupy Wieńcowej Zespołu Tańca Ludowego SWOJACY, a także występ Zespołu Tańca Ludowego GŁOGOWIANIE, podsumujemy wydarzenia folklorystyczne w Południowej Wielkopolsce w 2018 roku, przemówią zaproszeni Goście, na zakończenie spotkamy się przy tradycyjnym stole świątecznym (sala studio).… Read more »

Polski Dzień Bluesa – MUZYCY NIEPOKORNI…

godz. 15.30 Art Cafe Blues & Jazz & Boogie Music wprowadzamy w klimat… godz. 16.00 sala studio M BAND (bonus) Good Feeling Improvisation koncert Improwizacje na temat jazzu, bluesa i …  boogie. M Band – zespół składa się z czwórki zawodowych muzyków.  Założycielem i liderem zespołu jest Krzysztof Matusiak, muzyk filharmoniczny, charakteryzujący się niezwykłą ekspresją i… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie – „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”

W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi Spotkanie z Robertem Gondkiem   Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych… Read more »

Z cyklu: Świat w obiektywie – SUDAN 2018

„Świat w obiektywie” to ciekawy cykl podróżniczo – dokumentalny, zapoczątkowany w roku 2017.  Dotychczas spotkania odbywały się w godzinach dopołudniowych, a z oferty korzystały głównie szkoły. Wychodząc na przeciw prośbom indywidualnych słuchaczy, tym razem zapraszamy o godz. 18.00. Sudan 2018 to opowieść  o życiu codziennym nie tylko w Sudanie ale i w Afryce ogólnie –… Read more »