Warsztaty musicalowe – Ferie dla dzieci i młodzieży

Chcesz poczuć się jak na Broadway'u? Kochasz śpiew, taniec i aktorstwo? Te warsztaty są dla Ciebie!

[Od: Pn. 19.02.] [Od: Wt. 20.02.] [Od: Śr. 21.02.] [Od: Cz. 22.02.] [Od: Pt. 23.02.] Potrwa do: Pt. 23.02.
Bilety: Koszt warsztatów: 450

 

Zapraszamy na Broadwayowskie Ferie, czyli warsztaty musicalowe!

W ciągu kilku dni dzieci oraz młodzież będą mieli szansę rozwinąć swój warsztat aktorski, wokalny oraz taneczny.

Popracujemy nad emisją głosu, dykcją, intonacją oraz słuchem harmonicznym.

Rozwiniemy wyobraźnię i kreatywność na zajęciach aktorskich, by poczuć się jak na profesjonalnej teatralnej scenie.

Poznamy różne techniki taneczne, nauczymy choreografii i ruchu scenicznego.

To wszystko oczywiście w iście musicalowym stylu.

Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy od lat związani z teatrem oraz estradą.

WARSZTATY MUSICALOWE odbywać się będą w drugim tygodniu ferii zimowych, przez pięć dni, od 19 do 23 lutego 2024 r., w trzech specjalnościach: śpiew, taniec, aktorstwo, w odpowiednich grupach wiekowych: 6-11 lat, 12-15 lat i 16+.


PLAN WARSZTATÓW:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK (19-23.02.2024)

9:00 – 12:30 
artystyczny blok przedpołudniowy
(każda grupa odbywa po 1 godzinie zajęć śpiewu, tańca, gry aktorskiej: pomiędzy zajęciami 10 min. przerwy)

12:30 – 13:30 
obiad

13:30 – 16:30
artystyczny blok popołudniowy
(każda grupa ma po 45 minut zajęć: pomiędzy zajęciami 10 min. przerwy)

W piątek 23 lutego 2024 r. o godz. 15:00 koncert finałowy z pokazem dla Rodziców.

Zapisy (od 08. 01.2024), wszelkie informacje – koordynator warsztatów – Joanna Górska,
tel. 796 740 608, mail: j.gorska@ckis.kalisz.pl

REGULAMIN – załącznik do pobrania

KARTA ZGŁOSZENIA – załącznik do pobrania

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest dokonanie do dnia 13.02.2024 r. wpłaty akredytacyjnej w wysokości 450,00 złotych w kasie CKiS lub na konto Organizatora:

PKO Bank Polski S.A. 34 1020 2212 0000 5302 0431 9653

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz dopisek „Warsztaty musicalowe″.

Przy wpłatach przelewem należy przesłać DOWÓD WPŁATY oraz skan wypełnionej i podpisanej KARTY KWALIFIKACYJNEJ UCZESTNIKA WARSZTATÓW MUSICALOWYCH na adres: j.gorska@ckis.kalisz.pl
(przed dokonaniem wpłaty, należy upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca) lub dostarczyć osobiście (kasa CKiS czynna codziennie w godz.15.00 – 21.00).


AGATA WALCZAK – śpiew
wokalistka | aktorka | trenerka wokalna | autorka tekstów

– emisja głosu, dykcja, intonacja,  słuch harmoniczny.

Podczas warsztatów musicalowych pracujemy nad wspólnym brzmieniem, śpiewem harmonicznym, poczuciem rytmu oraz interpretacją piosenki. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do ćwiczeń oddechowych i dykcyjnych, pracujemy przy tym nad naszymi emocjami, które możemy wyrazić przez śpiew.

Agata Walczak to absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku , specjalności MUSICAL (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy.
Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym „Tam, gdzie świeci słońce” (reż. Piotr Balicki). Rola Esther Sherman w musicalu FAME Mazowiecki Teatr Muzyczny (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury , w kategorii wokalistka musicalowa.
Pracowała jako Asystentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje również w charakterze trenerki wokalnej z teatrem Uckermarkische Buhnen w Schwedt (Niemcy) – „Rodzina Addamsów”, reż. L. Franke, z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku oraz z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie.
W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki.
W latach 2021-2022 występowała w produkcji Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, grając rolę Becky w musicalu „Waitress” (reż. W. Kępczyński). Obecnie kreuje rolę Tracy Turnblad w musicalu „Hairspray” (reż. B. Szyc) – Teatr Muzyczny w Gdyni oraz gra w spektaklu muzycznym „Abonament na szczęście” (reż. A. Dietzius) w Scenie Relax w Warszawie. Od czerwca 2022 roku związana z Teatrem Polonia w Warszawie („Szelmostwa Lisa Witalisa”, reż. P. Kosewski).


TOMASZ KUDŁACZ – taniec

– praca z trenerem regulacji emocji poprzez ciało.

Na zajęciach tanecznych zajmujemy się pracą nad poszerzeniem świadomości ciała, choreografią i ruchem scenicznym oraz emocjonalno-mentalnym – zarządzanie sobą w stresie.

Podczas zajęć tanecznych instruktor realizuje praktykę świadomego tańca i regulacji emocji oraz szkolę z zakresu kompetencji miękkich i umiejętności psychospołecznych, m.in. współpraca w grupie, kreatywność. Instruktor ukazuje powiązanie między ciałem, myśleniem, emocjami i relacjami.

Tomasz Kudłacz jest absolwentem pedagogiki społeczno-wychowawczej i andragogiki ze specjalnością edukacji pozaformalnej dorosłych i prowadzenia szkoleń oraz trenerem regulacji emocji poprzez ciało. Od 8 lat praktykuje choreoterapię, muzykoterapię, rozwojowy aspekt terapii tańcem ruchem oraz analizę ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System. To nurty, który czerpią z mądrości ciała, wrażeń sensorycznych, oddechu i ruchu jako narzędzi zmiany. Ukazują powiązania między ciałem, a myśleniem, emocjami i relacjami. Tańczy od ponad 20 lat. Jest tancerzem i choreografem.
Teatr jest jego pasją. Przygotowuje ludzi do występowania na scenie, zarówno pod kątem artystycznym przez poszerzanie świadomości ciała, uczenia choreografii i ruchu scenicznego oraz emocjonalno-mentalnym – zarządzanie sobą w stresie.
Na co dzień prowadzi „poruszenia” – autorską praktykę świadomego tańca i regulacji emocji oraz szkołę z zakresu kompetencji miękkich i umiejętności psychospołecznych. Pracuje komplementarnie, indywidualnie i grupowo. Spotkania z nim mają charakter rozwojowy, psychoedukacyjny i rodzicom, osobom ze spektrum autyzmu i społeczności LGBTQIAP+. Najczęściej pomaga osobom zagubionym emocjonalnie, z traumami emocjonalnymi i trudnościami w relacjach. Wspiera ludzi w odbudowaniu zdrowej i wspierającej relacji ze swoim ciałem.


MONIKA WENTA – aktorstwo

podstawy improwizacji teatralnej, drama, rola muzyki w teatrze.

W czasie zajęć uczestnicy poznają kulisy pracy scenicznej i teatralnej, nabywając umiejętności sceniczne. Aktorstwo to przede wszystkim emocje, które postaramy się nazwać, kontrolować i wzbudzać. Warsztaty skierowane są również do młodszych uczestników, którzy przez teksty dobrane specjalnie dla nich oraz poprzez zabawę, uczą się podstaw bycia aktorem.

Monika Wenta aktorka, teatrolożka. Prowadzi warsztaty teatralno-aktorskie nieprzerwanie od 2010 r. Autorka scenariusza i wielu piosenek w spektaklu „Jaś i Małgosia” w tarnowskim teatrze. Tłumaczka z języka francuskiego książki „Próbowałam już wszystkiego” Isabelle Filliozat. 1/3 składu Aniołki Solskiego. Frankofilka. Miłośniczka kotów, literatury, podróżowania i flamenco.