Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej 2021

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu realizuje w 2021 roku zadanie pn. "Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej" dofinansowane ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

[Od: So. 02.01.] Potrwa do: Pt. 31.12.
Bilety: wstęp wolny

Zadanie zakłada działania integracyjne, edukacyjne i popularyzatorskie w kulturze ludowej Południowej Wielkopolski. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizuje trzecią edycję Festiwalu muzyki tradycyjnej „Melodie stamtąd” w Kaliszu nawiązującego do utworów z płyt o tym samym tytule oraz innych nagrań archiwalnych. We współpracy z partnerami odbędą się Estrady Folkloru 2021 – trzy plenerowe koncerty z udziałem zespołów folklorystycznych. Festiwal i koncerty połączone będą z Warsztatami twórców i Targami sztuki ludowej, a także z potańcówkami „Tańce blisko ziemi”. Odbędą się także warsztaty dla zespołów ludowych Ziemi Kaliskiej ze specjalistami etnomuzykologami i folklorystami. Efektem materialnym będą dokumentacja filmowa z Festiwalu, dokumentacja zdjęciowa oraz rejestracja dźwiękowa – wywiady z artystami ludowymi.

 

ESTRADY FOLKLORU 2021 i Targi Sztuki Ludowej

Estrady Folkloru 21, proj. Krzysztof Rospondek

Estrady Folkloru 21, proj. Krzysztof Rospondek

1.

27 czerwca SKRZEBOWA i MOSZCZANKA gm. Raszków, pow. ostrowski, boiska sportowe

współpraca ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

2.

1 sierpnia DORUCHÓW pow. ostrzeszowski, ul. Sportowa

współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Doruchowie

3.

8 sierpnia SOŚNIE pow. ostrowski, Ośrodek „Biały Daniel”

współpraca ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym PASIKONIK w Kocinie

 

 

 


 

Festiwal muzyki tradycyjnej MELODIE STAMTĄD

5 września KALISZ plac Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

RELACJA Z FESTIWALU

 


 

Warsztaty dla zespołów ludowych będą miały miejsce przed Festiwalem oraz jesienią po „Melodiach stamtąd”. Odbędą się w siedzibach zespołów i kapel z Południowej Wielkopolski i będą przygotowaniem, a następnie podsumowaniem występów m.in. na Festiwalu. Konsultacji będą udzielać specjaliści etnomuzykolodzy i choreolodzy. Odbędzie się 10 spotkań dla zespołów z etnologami i folklorystami. Warsztaty są formą bezpośredniego spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń członków grup ludowych ze specjalistami i znawcami z dziedziny etnomuzykologii, etnologii czy choreografii ludowej.


Zadanie Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Województwa Wielkopolskiego.

                     


     

Partner medialny: radioCENTRUM_106.4


Zdjęcia, filmy:

www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Sztuki-w-Kaliszu

www.facebook.com/Folklor-południowej-Wielkopolski