wydarzenie: festiwal

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – NIEDZIELA

Obejrzyj czwarty dzień Festiwalu na naszym YouTube! Andrzej Jagodziński Trio „Bach” Andrzej Jagodziński – fortepian Adam Cegielski – kontrabas Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja Trio pianisty Andrzeja Jagodzińskiego powstało w roku 1993. W jego skład weszli doświadczeni muzycy należący do ścisłego polskiego topu – basista Adam Cegielski oraz legendarny perkusista Czesław „Mały” Bartkowski. Już rok… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – SOBOTA

Obejrzyj trzeci dzień Festiwalu na naszym YouTube! ILONA DAMIĘCKA TRIO Ilona Damięcka – p Michał Jaros – b Krzysztof Szmańda – dr Należy do czołówki polskiej pianistyki jazzowej, w programie kaliskiego festiwalu pojawiła się po raz pierwszy jedenaście lat temu. Wystąpiła wówczas ze swoim kwartetem, którego gościem specjalnym był saksofonista Maciej Sikała. Teraz na głównej… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – PIĄTEK

Obejrzyj drugi dzień Festiwalu na naszym YouTube! DOMINIK WANIA Dominik Wania – fortepian solo Należy do największych indywidualności naszej sceny, bogatej przecież w mistrzów klawiatury. Jest pianistą wszechstronnym, wykształconym klasycznie, rozchwytywanym muzykiem sesyjnym, a jednocześnie oryginalnym twórcą dysponującym własnym językiem muzycznym. Wydanym we wrześniu tego roku autorskim albumem „Lonely Shadows” wpisał się Dominik Wania na… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – CZWARTEK

Obejrzyj pierwszy dzień Festiwalu na naszym YouTube! TUBIS TRIO Maciej Tubis – fortepian Paweł Puszczało – kontrabas Przemysław Pacan – perkusja Tubis Trio występowało już na tej scenie w 2008 roku, prezentując wówczas album „Spełnienie”. Teraz, 12 lat później, ponownie otwiera nasz festiwal, tym razem już jako grupa o ugruntowanej pozycji, ciesząca się uznaniem, z… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – PROGRAM

KALISZ ONLINE Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych zbliża się powoli do pięćdziesiątki. Do złotego jubileuszu pozostały nam już tylko trzy oczka. Tegoroczna, czterdziesta siódma edycja odbędzie się wyjątkowo w grudniu, na tydzień przed Świętami. Termin grudniowy w historii naszego festiwalu nie jest czymś nadzwyczajnym, to powrót do pierwotnej tradycji, bowiem przez pierwsze 15 lat festiwale kaliskie… Read more »

Festiwal Literacki ENDEMITY

  festiwal literacki   17.10 |Centrum Kultury i Sztuki Kalisz, ul. Łazienna 6 Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci „Historie z niczego” zostały ODWOŁANE. 11:00 | Historie z niczego. Warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci. Prowadzenie: Kuba Kapral Warsztat dedykowany dzieciom w wieku od 6 do… Read more »

Młodzi muzykanci na Festiwalu w Kazimierzu

To największe święto muzyki tradycyjnej w Polsce z wiadomych powodów nie odbyło się w czerwcu. Okrojona, dwudniowa edycja Festiwalu potrwa w dniach 28-29 sierpnia 2020 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W sobotnim koncercie w Konkursie „Mistrz i uczeń” zaprezentują się: Wiktor Marszał na dudach wielkopolskich i Cezary Bednarczyk na skrzypcach ze swoim mistrzem Michałem Umławskim. Zagrają dwa… Read more »

39. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”

39.Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” Antonin 2020 Szanowni Państwo – Drodzy Melomani, zapraszamy, jak najserdeczniej, na tegoroczny 39.Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” Antonin 2020. Choć w obecnej sytuacji musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami, ważne, że tradycja naszych wrześniowych spotkań u księcia Antoniego Radziwiłła będzie podtrzymana a koncerty, jak zawsze dotąd, będą się… Read more »

27. LA STRADA – teatr i muzyka na ulicy! DZIEŃ TRZECI

. PROGRAM – NIEDZIELA TEATR I MUZYKA NA ULICY! Główny Rynek, godz. 18.00 – 20.30 TEATR MUMERUS – PIEŚŃ GMINNA / spektakl Scenariusz i reżyseria: Wiesław Hołdys Współpraca: Monika Gigier Wykonawcy: Katarzyna Chodoń, Monika Gigier, Agnieszka Nastalska, Anna Sitko (śpiew) oraz Alicja Margolin i Jan Mancewicz Kostiumy: Katarzyna Fijał, Monika Gigier, Alicja Margolin Współpraca scenograficzna:… Read more »

27. LA STRADA – teatr i muzyka na ulicy! DZIEŃ DRUGI

. PROGRAM – SOBOTA  TEATR I MUZYKA NA ULICY! Główny Rynek, godz. 17.00 – 20.30 TEATR KUBIKA – CYRKOWA PODRÓŻ / spektakl Pomysł, opracowanie, kostiumy i scenografia: Radosław Kubik Cyrkowa podróż Autorski spektakl uliczny, nawiązujący do tradycji objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dellarte. Przenosi widza w niezwykły świat pantomimy, klaunady i cyrku.… Read more »